Canon EOS 1100D - test lustrzanki

Canon EOS 1100D - test lustrzanki

Aparaty kategorii "entry level" – czyli najbardziej podstawowej w ofertach producentów – są urządzeniami, które posiadają bardzo specyficzne wymagania. Jako że adresowane są do osób wcześniej nie mających kontaktu z aparatami DSLR, nie mogą zasypywać użytkownika mnogością funkcji, dobrze też, gdy nie będą zbyt duże i ciężkie. Muszą jednak spełnić jeden podstawowy warunek – w żaden sposób nie mogą zniechęcić użytkowników do dalszego fotografowania, wręcz przeciwnie – mają ich do tego zachęcać. Aparatem takim jest nowy Canon EOS 1100D. Test lustrzanki odpowie na pytanie, czy urządzenie to nada się dla początkujących.

Budowa i wygląd zewnętrzny


Canon EOS 1100D to następca modelu EOS 1000D. Z wyglądu przypomina poprzednika, jednak jest od niego nieco większy. Obudowę wykonano z tworzywa sztucznego, a wybrane jej fragmenty producent pokrył gładką gumą. W praktyce guma ta niewiele różni się od reszty obudowy, co więcej – nie daje pewności chwytu. Jest po prostu zbyt gładka. Dodatkowo całość sprawia wrażenie taniości, choć poszczególne elementy zostały dopasowane z dużą dokładnością.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem