Canon EOS 550D - test

Canon EOS 550D - test

Początkiem lutego 2010 roku firma Canon wprowadziła do swojej oferty nową lustrzankę cyfrową z trzycyfrowej serii EOS - model 550D. Specyfikacja Canon EOS 550D sugeruje, że jest to aparat warty uwagi. Czy przypuszczenia okazały się być trafne? Zapraszam do lektury sprawozdania z testu praktycznego.

Z zewnątrz


Wierzchnia strona Canona 550D to matowy i przyjemny w dotyku materiał. Poszczególne elementy są ze sobą dobrze zespolone. Nie dostrzegłam żadnych szczelin oraz nie słyszałam żadnych niepokojących odgłosów wydobywających się z wewnątrz sprzętu podczas ściskania korpusu.

Aparat jest lekki, z jednej strony to zaleta, z drugiej wada. To na pewno atut podczas pieszych wycieczek zarówno w miejskiej dżungli, jak i w okolicznościach przyrody. Osoby fotografujące na co dzień cięższym i większym sprzętem będą zadowolone z takiego rozwiązania. Na minus zdecydowanie fakt, że korpus jest jednak plastikowy i jego lekkość nie sprawdza się podczas korzystania z obiektywów długich i ciężkich, które zmieniają środek ciężkości całego sprzętu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem