Canon EOS 60D - test

Canon EOS 60D - test

Canon EOS 60D jest aparatem, którego nazwa wprowadziła spore zamieszanie wśród fanów tej marki. Sugeruje ona bowiem, że jest to następca znanego i cenionego modelu EOS 50D. Nie jest to jednak twierdzenie prawdziwe. Aparat ten jest modelem nowszym, ale i uboższym. Najważniejszą zaś nowością jest wprowadzenie uchylnego wyświetlacza. Aparat przetestowaliśmy wraz z kitowym obiektywem Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS. Zestaw ten jest niewielki, co predysponuje go do zastosowania podróżniczego. W takich właśnie warunkach przetestowaliśmy ten sprzęt - podróżował przez kilka dni przez trzy włoskie miasta - Bolonię, Sienę i Florencję. Zapraszamy do lektury testu!

Wygląd zewnętrzny, budowa i wyposażenie


Canon EOS 60D wyglądem zewnętrznym przypomina model 50D. Zarówno ten fakt, jak i nazwa nowego aparatu, sugerują, że jest to następca pięćdziesiątki. Okazuje się jednak, że to mylne mniemanie – Canon EOS 60D jest aparatem niższej klasy niż 50, którego następcą jest 7D. Nomenklatura ta wprowadza spore zamieszanie, tym bardziej że kilka lat temu w ofercie Canona znaleźć mogliśmy model EOS D60.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem