15 września 2016, 09:36
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 4127 razy

Canon EOS M5 - punkt zwrotny dla serii bezlusterkowców Canon

Canon EOS M5 - punkt zwrotny dla serii bezlusterkowców Canon

Canon prezentuje nowego bezlusterkowca z serii EOS M – Canon EOS M5. Aparat łączy możliwości oferowane przez lustrzanki z kompaktową konstrukcją. Jest to pierwszy model EOS z procesorem DIGIC 7, który został wyposażony w 24,2-magapikselową matrycę CMOS APS-C oraz technologię Dual Pixel CMOS AF. Nowy EOS M5 to kompaktowa propozycja dla zaawansowanych fotografów, ale także alternatywa dla lustrzanek ze średniej półki.

Dzięki zastosowaniu w aparacie Canon EOS M5 procesora DIGIC 7 zwiększono moc przetwarzania obrazu. Zdjęcia mają oddać więcej szczegółów, są nasycone kolorami i mają mniej szumów. W połączeniu z technologią Dual Pixel CMOS AF oraz szybkością i precyzją AF charakterystyczną dla lustrzanek, każdy moment można "zamrozić" - przekonuje producent. Z kolei wykrywanie i śledzenie obiektów z wykorzystaniem mocy procesora DIGIC 7 pozwala zatrzymać obiekt w kadrze na dłużej - podczas fotografowania i filmowania. 

Matryca  Canon EOS M5 o rozdzielczości 24,2 MP posiada rozmieszczone bez odstępu mikrosoczewki, aby zwiększyć powierzchnię sensora. Dzięki temu rośnie światłoczułość pikseli i zmniejsza się podatność na szumy. Jest to szczególnie przydatne podczas fotografowania jasnych scen czy podświetlonych obiektów. Matryca, która wykorzystuje technologie podobne do tych zastosowanych w EOS 80D, zapewnia szeroki zakres dynamiczny i bardzo duże możliwości podczas edycji dla uzyskania pięknych cieni i kontrastów.

W sytuacjach, gdzie potrzebna jest mała głębia ostrości, np. podczas zdjęć portretowych, matryca APS-C zastosowana w EOS M5 pomaga z łatwością osiągnąć pożądany efekt. Z kolei szeroki zakres ISO do 25600 (bez konieczności rozszerzania) wspiera fotografa podczas pracy przy zmiennym świetle czy w nietypowych warunkach.

W fotografii przyrodniczej czy sportowej parametry aparatu można ustawić bardzo precyzyjnie. EOS M5 cechuje się szybkim czasem reakcji i oferuje tryb zdjęć seryjnych do 7 klatek/s, lub do 9 klatek/s przy zablokowanej ostrości. Pięcioosiowa stabilizacja zapewnia wysokiej jakości filmy Full HD 60p nawet podczas pracy z obiektywami bez IS i daje jeszcze lepsze efekty przy użyciu obiektywów wyposażonych w Dynamic IS.

[kn_free]

[kn_advert]

Canon EOS M5 został zaprojektowany, aby jak najlepiej dopasować się do preferencji użytkowników. Duży, wbudowany wizjer elektroniczny został umieszczony centralnie, aby zapewnić komfort, do jakiego przywykli fotografowie korzystający z lustrzanek. Oferuje wysoką rozdzielczość i wysoką częstotliwość odświeżania (120 kl./s). Podczas korzystania z wizjera, dotykowy ekran LCD, który daje dostęp do wszystkich ustawień, może pełnić rolę panelu dotykowego – kciukiem można zmienić punkt AF i wybrać strefę – co imituje funkcję wielofunkcyjnego dżojstiku, która jest dostępna w lustrzankach. Wykonany z wysokiej jakości materiałów korpus posiada kilka personalizowanych przycisków, w tym m.in. obsługiwane kciukiem pokrętło dla łatwiejszej kontroli nad ekspozycją. Dzięki adapterowi mocowania EF-EOS M, nowy EOS M5 jest kompatybilny z ponad 80 obiektywami EF przy zachowaniu jakości i możliwości konkretnych modeli.

EOS M5 oprócz Wi-Fi i NFC oferuje także łączność Bluetooth. zapewniając stałe połącznie między aparatem i smartfonem. Dzięki temu zdjęcia można przeglądać i przesyłać bez wyciągania aparatu z plecaka, a kiedy jest to potrzebne następuje automatycznie przełączenie na tryb Wi-Fi. Rozwiązanie to pozwala także wykorzystać smartfon do zdalnego sterowania.

 

 

 

 

 

 www.swiatobrazu.pl