Canon EOS R5 - nowe szczegóły

Canon EOS R5 - nowe szczegóły

Canon potwierdza kolejne szczegóły na temat nadchodzącej premiery rewolucyjnego bezlusterkowca EOS R5. Najnowsza konstrukcja, oparta na bazie systemu EOS R, będzie umożliwiała wewnętrzny zapis plików RAW w jakości 8K z szybkością do 29,97 klatek na sekundę, dzięki czemu z powodzeniem będzie ją można wykorzystywać na planach zdjęciowych podczas profesjonalnych produkcji filmowych. Ta bezkompromisowa jakość materiałów wideo z EOS R5 i dodatkowe funkcjonalności znane z profesjonalnych kamer wideo wyznaczają nowe granice dla konsumenckich aparatów systemowych.Canon EOS R5 może z powodzeniem pełnić rolę drugiej kamery na profesjonalnych planach zdjęciowych przy produkcjach komercyjnych, fabularnych czy dokumentalnych. Świetnie sprawdzi się w parze m.in. z zaprezentowaną dziś kamerą EOS C300 Mark III – najnowszą, modułową konstrukcją, która uzupełnia serię filmowych kamer Canon Cinema EOS. Pozostałe funkcjonalności EOS R5 to m.in.:

 • 8K RAW – wewnętrzny zapis z szybkością do 29,97 kl./s bez cropa.
 • Wewnętrzne nagrywanie (bez cropa) w rozdzielczości 8K do 29,97 kl./s (4:2:2 10-bit) w Canon Log (H.265) lub 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265).
 • Wewnętrzne nagrywanie (bez cropa) w rozdzielczości 4K do 119,88 kl./s (4:2:2 10-bit) w Canon Log (H.265) lub 4:2:2 10-bit HDR PQ (H.265).
 • 4:2:2 10-bit w Canon Log lub 4:2:2 10-bit HDR PQ na wyjściu przez HDMI przy 4K 59,94 kl./s.
 • Funkcja Dual Pixel AF we wszystkich trybach wideo w każdej rozdzielczości i klatkażu.
 • 5-osiowa optyczna stabilizacja obrazu (IBIS) / wykorzystanie technologii IS obiektywu oraz IBIS w aparacie.
 • Podwójne gniazdo kart pamięci – 1x CFexpress i 1x SD UHS-II.

Richard Shepherd, Pro Product Marketing Senior Manager, powiedział: "Potwierdzając część specyfikacji aparatu EOS R5 w ubiegłym miesiącu dowiedliśmy, że to, co dotychczas "niemożliwe" stało się osiągalne. Dzisiaj idziemy o krok dalej – potwierdzając kolejne funkcjonalności EOS R5, chcemy nadawać tempo rynkowi aparatów systemowych. I będzie  to możliwe m.in. dzięki zaprezentowanym dziś możliwościom rejestrowania wideo przez EOS R5, niedostępnym dotychczas w żadnym innym aparacie bezlusterkowym.

"Możliwość rejestrowania wideo w standardach charakterystycznych dla produkcji kinowych, sprawia, że EOS R5 może pełnić rolę w pełni funkcjonalnej kamery wiodącej przy wielu profesjonalnych produkcjach. A biorąc pod uwagę kompatybilność aparatu z najwyższej klasy rozwiązaniami do produkcji obrazów filmowych, aparat ten na pewno zadomowi się na wielu planach zdjęciowych i w studiach produkcyjnych".

Reklama

Potwierdzone szczegóły specyfikacji Canon EOS R5:

 • Filmowanie 8K i 4K z pełnym wparciem usprawnionego systemu Dual Pixel CMOS AF.
 • Technologia animal AF – rozpoznawanie psów, kotów i ptaków.
 • Szybkość zdjęć seryjnych 12kl./s (migawka mechaniczna) I 20kl./s (migawka elektroniczna).
 • Opracowana przez Canon technologia wbudowanej, optycznej stabilizacji matrycy, która działa w połączeniu ze stabilizacją obiektywów.
 • Wsparcie automatycznego transferu plików do najnowszej chmurowej platformy image.canon.

Canon EOS R5

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Aparat fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Goście u Onętków - Koniec sezonu 2 Ulica Krucza BELTED KINGFISHER dziewczynka z różą Lecicha pospolita Parabole.jpg Koło.jpg