24 sierpnia 2011, 02:36
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 1619 razy

Canon IXUS 230 HS z szerokim, ośmiokrotnym zoomem

Canon IXUS 230 HS z szerokim, ośmiokrotnym zoomem

8-krotny zoom optyczny, estetyczny design, filmowanie Full HD - oto Canon IXUS 230 HS.

Canon IXUS 230 HS wyróżnia się kombinacją 12.1-megapikselowego sensora CMOS i procesora obrazu DIGIC 4 - to właśnie połączenie japoński producent określa mianem systemu HS. Kompakt może pochwalić się ponadto obiektywem z 8-krotnym zoomem optycznym, pokrywającym zakres ogniskowych od 28 do 224 milimetrów (w ekwiwalencie dla pełnej klatki).

W fotografowaniu pomaga Inteligentny System Stabilizacji obrazu (Intelligent IS), wykorzystujący 3,5-stopniowy, optyczny stabilizator obrazu, automatycznie oceniający warunki oświetleniowe. Nie należy również zapominać o możliwości fillmowania w jakości Full HD (z zapisywaniem dźwięku stereofonicznego i prędkością 24 klatek na sekundę). Aktywować go można za pomocą specjalnego, dedykowanego przycisku, dzięki któremu unikamy żmudnego przeszukiwania menu kompaktu.

Canon IXUS 230 HS
Canon IXUS 230 HS

Za wyświetlanie informacji i kadrów odpowiedzialny jest 3-calowy monitor PureColor LCD II G, dysponujący rozdzielczością 460 tysięcy punktów. Podobnie jak kuzynów, tak i ten model wyposażono w tryb Handheld Night Scene, łączący dane dotyczące obrazu z sekwencji kilku ujęć w jedno zdjęcie, dając możliwie najlepsze ustawienia ekspozycji. Do dyspozycji użytkowników oddano również różnorakie tryby kreatywne, takie jak efekt miniatury, rybiego oka, Super Vivid, efekt plakatu czy kamery otworkowej.

[kn_advert]

Źródło: Canonwww.swiatobrazu.pl