7 stycznia 2014, 17:28
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2721 razy

Canon PowerShot N100 - aparat z dwoma obiektywami, który rejestruje kulisy sesji zdjęciowej

Canon PowerShot N100 - aparat z dwoma obiektywami, który rejestruje kulisy sesji zdjęciowej

Canon PowerShot N100 to pierwszy kompaktowy aparat Canon wyposażony w obiektyw tylny i przedni. Rozwiązanie to pozwala uchwycić wyraz twarzy fotografa w momencie naciskania spustu migawki i dzięki temu - opowiedzieć historię z różnych punktów widzenia.

Nowa funkcja Dual Capture, która pozwala rejestrować akcję przed i za aparatem, gwarantuje uwiecznienie emocji na zdjęciu lub filmie dzięki skierowanemu do tyłu aparatowi Story Camera. Canon PowerShot N100 rejestruje wyraz twarzy użytkownika, jako film lub zdjęcie i łączy go z główną sceną - przydaje się to w sytuacji, kiedy reakcja fotografującego jest równie ważna, jak sam moment, na przykład podczas oglądania pierwszych kroków dziecka.

Technologia Canon Smart Auto automatycznie wybiera ustawienia, które umożliwiają zrobienie zdjęcia w 58 różnych trybach tematycznych. Ponadto funkcja Canon Hybrid Auto daje pewność, że nie przegapi się żadnego momentu, ponieważ aparat rejestruje cztery sekundy filmu przed naciśnięciem spustu migawki. PowerShot N100 łączy też inteligentne funkcje Hybrid Auto i Dual Capture, automatycznie rejestrując wyraz twarzy użytkownika przez dwie sekundy przed zrobieniem zdjęcia. Pod koniec dnia klipy są łączone w jeden film o rozdzielczości 720p, który pokazuje kulisy sesji zdjęciowej.

 
Nowy tryb Story Highlights to narzędzie, które pomaga opowiedzieć historię bez żadnej edycji materiału. Tryb ten automatycznie łączy wszystkie opowieści w album wideo, który użytkownik może przejrzeć i udostępnić. Wykorzystując algorytm i zaawansowany procesor DIGIC 6, aparat inteligentnie analizuje obrazy, aby stworzyć kronikę wideo według tematu, daty, a nawet twarzy zarejestrowanych w aparacie. Użytkownik może wybierać, organizować i ponownie przeżywać cenne wspomnienia, korzystając ze specjalnego przycisku, który pozwala natychmiast oznaczyć filmy i zdjęcia przeznaczone do zamieszczenia w albumie. 
 
[kn_advert]
 
Canon PowerShot N100 obsługuje bezprzewodową łączność Wi-Fi, więc może bezpośrednio przesyłać zdjęcia i filmy do sieci społecznościowych. Można też łatwo podłączyć aparat do smartfona — konfigurowalny przycisk Mobile Device Connect i obsługa NFC pozwalają połączyć się z aplikacją Canon CameraWindow w kilku szybkich i prostych krokach. Przycisk Mobile Device Connect umożliwia również łatwe tworzenie kopii zapasowych w chmurze, w serwisach takich jak Google Drive lub Flickr, za pośrednictwem usługi CANON iMAGE GATEWAY. Za pomocą aplikacji CameraWindow można zdalnie sterować aparatem PowerShot N100 z ekranu smartfona. Aplikacja zapewnia kontrolę nad najważniejszymi funkcjami aparatu, takimi jak zoom, lampa błyskowa, migawka, a nawet samowyzwalacz, co przydaje się, kiedy fotograf chce dołączyć do zdjęcia grupowego albo zachować dyskrecję podczas fotografowania przyrody.
 
 
Aparat jest wyposażony w system Canon HS, zaawansowaną kombinację procesora DIGIC 6 oraz czułej matrycy CMOS 1/1,7 o rozdzielczości 12,1 megapiksela.  Obiektyw aparatu PowerShot N100 umożliwia fotografowanie rozległych krajobrazów z szerokim kątem widzenia (ogniskowa 24 mm), a także zbliżanie odległych obiektów za pomocą 5-krotnego zoomu optycznego. Skierowany w tył aparat Story Camera jest wyposażony w obiektyw 25 mm, który pracuje jednocześnie z obiektywem przednim i ma na tyle szeroki kąt widzenia, że umożliwia uchwycenie pary osób stojących za aparatem. Optyczny stabilizator obrazu i technologia Intelligent IS gwarantują ostrość i przejrzystość obrazu, a zdjęcia lub filmy kręcone z ręki również są wyraźne, dzięki ulepszonemu trybowi Dynamic IS. 
 
 
W aparacie Canon PowerShot N100 dostępnych jest 46 różnych efektów kreatywnych, pogrupowanych w cztery kategorie - zdjęcia monochromatyczne, retro, specjalne i naturalne - spośród których wybiera się żądany tryb przed rozpoczęciem fotografowania. Wszystkie ustawienia zmienia się na 7,5-centymetrowym (3-calowym), odchylanym ekranie dotykowym, który umożliwia robienie zdjęć z różnej perspektywy.
 
 

Canon PowerShot N100:

Funkcja Dual Capture ze skierowanym w tył aparatem Story Camera
System HS gwarantujący doskonałe wyniki w słabym świetle
Ultraszerokokątny, jasny obiektyw z 5-krotnym zoomem i systemem Intelligent IS
Łatwe tworzenie albumów w trybie Story Highlights
Łączność Wi-Fi i NFC
Duży, odchylany ekran dotykowy
Tryb Hybrid Auto z funkcją Dual Capture
Tryby kreatywne
 


www.swiatobrazu.pl