31 lipca 2018, 17:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2067 razy

Canon PowerShot SX740 HS - lekki i kompaktowy aparat z superzoomem

Canon PowerShot SX740 HS - lekki i kompaktowy aparat z superzoomem

Canon zaprezentował najnowszy model z rodziny kompaktowych aparatów typu superzoom – PowerShot SX740 HS. 40-krotny zoom optyczny (24-960 mm) i niewielkie rozmiary sprawiają, że to jeden z najbardziej kompaktowych modeli stworzony z myślą o osobach podróżujących, który pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły w wyjątkowej jakości obrazu nawet z największej odległości.

Nie musisz zabierać ze sobą kilku obiektywów – ten niewielki aparat pozwala rejestrować filmy w jakości 4K Ultra High Definition, a dzięki rozbudowanym opcjom łączności Wi-Fi i always-on Bluetooth® wszystkie wspomnienia z podróży natychmiast udostępnisz na smartfonie i innych urządzeniach mobilnych. Nie potrzebujesz znajomości zaawansowanych funkcji – intuicyjne ustawienia auto sprawiają, że aparat jest prosty w obsłudze i natychmiast gotowy do rejestrowania wakacyjnych przygód.

Canon PowerShot SX740 HS wyposażono w technologię ZoomPlus, która pozwala na nawet 80-krotne powiększenie obrazu. Szybkość i płynność pracy aparatu zapewnia matryca CMOS i procesor obrazu DIGIC 8 – najnowsza technologia Canon, która pozwala otrzymać zawsze ostre zdjęcia w żywych kolorach niezależnie od warunków.

Filmowanie w jakości 4K wsparte 5-osiową stabilizacją obrazu oznacza, że filmowe wspomnienia z wakacji będą zawsze stabilne i ostre. Aparat posiada również funkcję filmów poklatkowych 4K UHD, która doskonale sprawdzi się np. podczas wschodu czy zachodu słońca. Rozdzielczość 4K UHD dodatkowo pozwala zapisać pojedyncze ujęcia z filmów 4K bez utraty jakości.

[kn_advert]

Dla zachowania najbardziej ulotnych momentów, PowerShot SX740 HS posiada bardzo szybki autofokus oraz szybkość zdjęć seryjnych na poziomie 10 kl./s. Synchronizacja aparatu ze smartfonem lub tabletem także jest intuicyjna – wystarczy darmowa aplikacja Canon Camera Connect (dostępna na iOS i Android) i wybrane zdjęcia oraz wideo w wysokiej jakości lądują niemal natychmiast w pamięci urządzenia. Pozwala to jeszcze szybciej dzielić się nimi na profilach społecznościowych. Dodatkowo, dzięki platformie chmurowej Canon Irista, możemy automatycznie zsynchronizować aparat z urządzeniami PC lub Mac. PowerShot SX740 HS posiada również funkcję dodawania danych geolokalizacyjnych do zdjęć, dzięki czemu możemy w prosty sposób stworzyć mapę odwiedzanych miejsc. Także podczas samotnych podróży – specjalny tryb Selfie w połączeniu z odchylanym o 180° ekranem LCD doskonale nadają się do takich zastosowań.

Potężny procesor DIGIC 8 Canon w modelu PowerShot SX740 HS aktywnie zarządza wieloma zaawansowanymi ustawieniami aparatu, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości 20,3-megapikselowej matrycy CMOS. Możemy rejestrować fantastyczne zdjęcia i filmy wideo w trybie Hybrid Auto, który umożliwia tworzenie wideo-kompilacji z wybranych zdjęć dnia. A dla lepszej kompozycji zdjęć, funkcja Zoom Framing Assist automatycznie dostosowuje zoom i ustawia ostrość na twarzach tak, aby uzyskać najlepszą kompozycję na fotografiach.

Wszystkie kluczowe funkcje nowego aparatu PowerShot SX740 HS – 40-krotny zoom optyczny, superszybki procesor DIGIC 8 i niemal nieograniczone możliwości rejestrowania szczegółów na filmach w jakości 4K UHD – zawarte w kompaktowym body sprawiają, że najnowszy model to znakomite rozwiązanie typu "all-in-one" stworzone dla aktywnych, mobilnych użytkowników szukających niewielkiego aparatu o rozbudowanych możliwościach obrazowania.

Canon PowerShot SX740 HS będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia 2018 r.

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

Cechy kluczowe aparatu Canon PowerShot SX740

Zawartość pudełka:

Przypisy:

  1. Wyposażone w technologię Bluetooth® Low Energy. Słowny znak towarowy i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. Firma Canon Inc. używa ich na warunkach licencji. Wszystkie pozostałe znaki towarowe lub nazwy handlowe należą do ich właścicieli.
  2. Wi-Fi: Wsparcie nie dla wszystkich funkcji i urządzeń. Zobacz pełną specyfikację.
  3. Wszystkie modele zgodne z aplikacją Canon Camera Connect (iOS i Android) wymienione w pełnej specyfikacji.
  4. Wszystkie urządzenia PC i Mac zgodne z Canon Image Transfer Utility 2 wymienione w pełnej specyfikacji.

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 

Canon PowerShot SX740 HS aparat fotograficzny

 www.swiatobrazu.pl