6 grudnia 2019, 08:27
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2778 razy

Canon Rs - na początku 2020 roku pojawi się nowy model z matrycą 75 MP

Canon Rs - na początku 2020 roku pojawi się nowy model z matrycą 75 MP

Według doniesień portalu Canon Rumours tytułowy producent opracowuje nowy aparat z linii R, który ma pojawić się na rynku już za kilka miesięcy - może nawet już w lutym 2020 roku. Aparat Canon Rs ma zostać wyposażony w matrycę o rozdzielczości 75 MP, oferować podwójne gniazdo kart pamięci, a także kilka innych ciekawych funkcji.

Canon Rs - pełnoklatkowy aparat z matrycą o rozdzielczości 75 MP

Niestety powyższe informacje wciąż stanowią spekulacje, ale przewidywania portalu Canon Rumours często bywały trafne. Według źródła współpracującego z tym portalem aparat Rs będzie oferował matrycę o rozdzielczości 75 MP. Podczas prac nad tym sensorem skupiano się także na bardzo dużym zakresie dynamicznym. Co więcej Canon Rs ma być wyposażony w podwójny slot kart pamięci, joystick czy procesor obrazu DIGIC 9. Prędkość maksymalna trybu seryjnego czy ogólna konstrukcja obudowy ma być zbliżona do znanego już Canon EOS R.
 
Canon Rs
Canon EOS R
 
W międzyczasie pojawiły się doniesienia o tym, iż Canon pracuje nad aparatem wykorzystującym hybrydowe mocowanie dla obiektywów EF i RF. Opisywany powyżej model Rs ma być jednak zupełnie osobnym, niezwiązanym z tym projektem urządzeniem. Canon z hybrydowym mocowaniem pojawi się raczej dopiero w 2021 roku, a szczegóły tego modelu owiane są narazie tajemnicą. 
 
Canon EOS Rs ma być bezpośrednim konkurentem Sony A7 IV, który oferuje pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 61 MP. Czy będzie w stanie stworzyć dla niego realne zagrożenie - okaże się w przyszłym roku. Rywalizacja pomiędzy tymi producentami stała się ostatnio jeszcze bardziej ciekawa, gdy w sieci pojawiły się doniesienia, iż Sony wskoczył na drugie miejsce w kategorii sprzedaży aparatów, pokonując tym samym Nikona. Liderem klasyfikacji wciąż pozostaje Canon, jednakże Sony planuje w niedalekiej przyszłości stać się numerem jeden. 
 
Canon Rs
 
Sony A7 R IV
 
Pojedynek pomiędzy gigantami będzie więc zażarty. Dla klientów oznacza to jednak tylko korzyści i zmusi producentów do włożenia więcej wysiłku w dogodzenie im swoimi ofertami oraz produktami. 
 


www.swiatobrazu.pl