Canon zaprezentował nowy pakiet API oferujący szereg rozwiązań dla programistów

Canon zaprezentował nowy pakiet API oferujący szereg rozwiązań dla programistów

Połączenie pakietu Software Development Kit EOS Digital (SDK) i zupełnie nowego Camera Control API (CCAPI) otwiera przed programistami nowe możliwości rozwoju i zastosowań wybranych aparatów i obiektywów Canon, począwszy od zaprezentowanego we wrześniu 2018 r. aparatu typu superzoom – PowerShot SX70 HS.Wielu programistów już czerpie korzyści z pakietów SDK Canon, które pozwalają m.in. zdalnie operować (za pomocą złącza USB) aparatami i obiektywami oraz integrować je w ramach swoich rozwiązań firmowych. Takie aplikacje obejmują choćby zautomatyzowane budki fotograficzne, jednostki robotyczne, narzędzia do rejestrowania eventów czy też zaawansowane rozwiązania do fotogrametrii.

Dzięki pakietom SDK firma The Farm 51 zintegrowała 114 aparatów Canon EOS w zautomatyzowany system, którym można zdalnie operować. Zobacz, jak wykorzystuje go, aby modelować postaci i przestrzeń 3D. To  jeden z przykładów skutecznego wykorzystania cyfrowych technologii obrazowania do rozwijania i podnoszenia konkurencyjności prowadzonego biznesu dzięki oferowaniu zaawansowanych cyfrowych rozwiązań swoim klientom.

Pakiet EDSDK pozwala użytkownikom wykorzystywać ten sam kod źródłowy do wszystkich kompatybilnych aparatów Canon i zarządzać nimi zdalnie za pomocą urządzeń Mac lub PC. Z kolei możliwości nowego CCAPI, obejmujące wieloplatformowe i rozbudowane wsparcie deweloperskie dla wybranych aparatów[1] będzie dostępne także na innych platformach, takich jak Android, iOS czy Linux.

Reklama

EDSDK/CCAPI – kluczowe funkcjonalności:

  • Wykrywanie, łączenie/rozłączanie urządzenia.
  • Sprawdzanie i zmiana ustawień urządzenia (w tym czasu otwarcia migawki).
  • Zdalne fotografowanie.
  • Pobieranie/usuwanie obrazów, formatowanie kart.

"Z ogromnym optymizmem patrzymy na rozwój naszego pakietu EOS Digital SDK dla serii aparatów PowerShot[2]. Także dlatego, że nowy Camera Control API bazuje na protokole internetowym, przez co jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi" – powiedział Yuko Tanaka, ITCG Product Marketing Director.

PowerShot SX70 HS to najnowszy, ergonomiczny aparat kompaktowy Canon z obiektywem oferującym aż 65-krotny zoom optyczny (ekwiwalent ogniskowych 21-1365mm), obracanym 7,5-cm ekranem LCD, 20,3-MP matrycą i możliwością nagrywania wideo w jakości 4K.

Dostępność pakietu API

Pakiet narzędzi API dla deweloperów i integratorów powstał z myślą o rozwijaniu oprogramowania przez firmy zewnętrzne, które chcą integrować aparaty Canon ze swoimi rozwiązaniami. EOS Digital SDK jest dostępny na stronie www.didp.canon-europa.com.

Camera Control API będzie dostępny od marca 2019 r.[1] Więcej informacji na temat wsparcia dla wybranych modeli można uzyskać kontaktując się z Canon.

[2] PowerShot SX70 HS to pierwszy model ze wsparciem (styczeń 2019).

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: OprogramowanieKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Lobelia przylądkowa Tymiankowy bukiecik wiat motyli-2.jpg O poranku Perkoz dwuczuby fot J..jpg P1010975.jpg