Canon Selphy CP740 oraz CP750 - mobilna pocztówka

Canon Selphy CP740 oraz CP750 - mobilna pocztówka

W dniu dzisiejszym Canon zaprezentował dwie mobilne drukarki fotograficzne. Canon Selphy CP740 oraz CP750 to drukarki termosublimacyjne formatu pocztówkowego. Podstawową różnicą pomiędzy oboma modelami jest rozmiar zastosowanego wyświetlacza LCD (CP740 - 2’’/ CP750 - 2,4’’). Wyższy model posiada ponadto większe możliwości edycyjne a także zaimplementowany interfejs IrDA oraz IrSimple (szybsza wersja).


Oba modele potrzebują około minuty na wydrukowanie fotografii 10x15 w rozdzielczości 300dpi. Oczywiście posiadają także całą paletę pozostałych interfejsów – czytnik kart pamięci (CF, SD, MMC, Memory Stick, xD-Picture Card), możliwość bezpośredniego drukowania z komputera poprzez interfejs USB (PC/Mac), a także PictBridge (USB). Jest także możliwość przesyłania fotografii do drukarki poprzez interfejs Bluetooth, czy Wi-Fi jednak niezbędny jest do tego opcjonalny moduł w postaci dongla USB (BU-20 lub WA-1E).

Duża szkoda, zwłaszcza myślę tu o braku wbudowanego interfejsu Bluetooth, ponieważ duża część rynku na tego typu drukarki to klienci posiadający telefony komórkowe z wbudowanym aparatem cyfrowym. W takim układzie interfejs BT jest już standardem i oczywistością i trudno sobie wyobrazić konieczność posiadania kabelka (komórka<->USB) aby móc wydrukować zrobioną fotografię. W końcu w takim rozwiązaniu chodzi o prostotę i możliwość nieskąplikowanego, szybkiego wykonywania wydruków.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem