Carl Zeiss Planar T* 1,4/85 - test

Carl Zeiss Planar T* 1,4/85 - test

Klasyczne obiektywy o ogniskowej 85 mm i przysłonie minimalnej f/1,4 są na ogół bardzo cenione. Perspektywa osiągana przy ich pomocy jest wyjątkowo przyjemna i spokojna - wprost wymarzona do portretów. Z tego powodu właśnie one najczęściej wybierane są do uprawiania tego rodzaju fotografii. Jednak zastosowania są znacznie szersze, a wraz z kompletem składającym się z obiektywów 50 mm f/1,4 i 35 mm f/1,4 stanowią uniwersalny zestaw do każdego rodzaju fotografii. Carl Zeiss Planar T* 1,4/85 jest takim właśnie obiektywem. Czy klasyczne rozwiązania sprawdzą się w dzisiejszym świecie? Zapraszamy do lektury!

Wygląd zewnętrzny i budowa mechaniczna


Testowany Zeiss wytworzony jest na najwyższym poziomie – solidna, metalowa obudowa jest złożona i wykonana po prostu perfekcyjne. Elementy ruchome pracują z należytym oporem – nie za lekko, ani nie za ciężko.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem