Casio Exilim G EX-G1 - kolejny twardziel wśród kompaktów, tylko dużo ładniejszy

Casio Exilim G EX-G1 - kolejny twardziel wśród kompaktów, tylko dużo ładniejszy

Nowy Casio Exilim G EX-G1 wpisuje się w popularny ostatnimi czasy nurt sprzętu odpornego na wstrząsy i warunki atmosferyczne. Według producenta upadki z wysokości twarzy, nagłe nurkowanie w trzymetrowej głębokości basenie czy przymusowy pobyt na zakurzonym strychu do dla nowego aparatu pestka.


Nietypowego projektu obudowa nowego Exilima G EX-G1 nawiązuje do słynnej marki zegarków G-Shock, również wprowadzonej przez Casio.  Trwały i nowoczesny poliwęglanowy korpus z uszczelnieniem z włókna szklanego skrywa przetwornik CCD 1/2.3 cala mogący pochwalić się rozdzielczością 12,1 megapikseli (maksymalna rozdzielczość filmowania wynosi 848 x 480 pikseli przy 30 fps). Zakres czułości mieści się pomiędzy wartościami ISO 64 a 3200. Obiektyw składa się z zabezpieczanych pierścieniami z żywicy jedenastu elementów w dziewięciu grupach (odpowiednik ogniskowych 38 - 114 mm, f/3.9-5.4). Ściana boczna kryjąca baterię i kartę pamięci również jest uszczelniana, wykonana z cynkowego odlewu mocno przytwierdzonego do reszty korpusu. Za podgląd odpowiada 2,5-calowy wyświetlacz LCD z 230000 pikseli. W kwestii oprogramowania, aparat wyposażony został w liczne tryby tematyczne, w tym do zdjęć podwodnych (aparat jest wodoszczelny do głębokości 3 metrów).


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem