CEWE Photo Award 2019 – największy konkurs fotograficzny na świecie dobiegł końca

CEWE Photo Award 2019 – największy konkurs fotograficzny na świecie dobiegł końca

Na początku czerwca minął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2019. W tym roku uczestnicy przesłali łącznie 448 152 zdjęć, w tym ponad 43 000 zdjęć napłynęło z PolskiTegoroczna edycja konkursu CEWE Photo Award 2019 ‘Our world is beautiful’ właśnie dobiegła końca. Uczestnicy od 17 maja 2018 do 2 czerwca 2019 mogli zgłaszać zdjęcia w 10 różnych kategoriach: zwierzęta, ludzie, krajobrazy, humor, natura, podróże i kultura, jedzenie, sport, architektura i infrastruktura, hobby i czas wolny. Łącznie do konkursu wpłynęło prawie pół miliona zgłoszeń nawiązujących do hasła przewodniego ‘Our world is beautiful’.

Jury, któremu przewodzi znany fotograf Yann Arthus-Bertrand, jest obecnie w trakcie wyboru najlepszych fotografii. Finalistów konkursu poznamy 26 września na uroczystej ceremonii wręczenia nagród w Wiedniu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody o łącznej wartości ponad 250 000 euro.

Reklama

Aparat fotograficzny w praktyce


Kluczowa jest dla mnie wiedza na temat mojego aparatu - muszę znać go tak dobrze, aby zupełnie nie myśleć o tym, co robię - mówi fotograf dzikiej przyrody Paul Nicklen.

 

Dopiero wtedy, kiedy manualny aspekt posługiwania się aparatem będzie perfekcyjnie opanowany, i stworzymy własny sprzętowy ekosystem, przychodzi czas na swobodę tworzenia.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

CEWE Photo Award wywodzi się z pierwszego międzynarodowego konkursu fotograficznego CEWE, zatytułowanego "Europe is beautiful 2010". W kolejnych latach rywalizacja zyskiwała coraz większą popularność i przyciągała coraz większą liczbę fanów fotografii z całego świata. Wszystkie nadesłane zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej CEWE Photo Award:  contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward.

W CEWE Photo Award wygrywają nie tylko entuzjaści fotografii. Za każde zgłoszone zdjęcie, firma CEWE przekazuje 10 eurocentów na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce pomagającej opuszczonym i osieroconym dzieciom na całym świecie. W tej chwili zebrana kwota wynosi 44 815,20 euro, a liczenie nadal trwa.

 

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

 

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

... Rybitwa Zerkając w głąb Trening fotograficzny zadanie 4 high-key Kwiaty polne Kwiaty polne Kwiaty polne