CEWE Photo Award 2019 – największy konkurs fotograficzny na świecie dobiegł końca

CEWE Photo Award 2019 – największy konkurs fotograficzny na świecie dobiegł końca

Na początku czerwca minął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2019. W tym roku uczestnicy przesłali łącznie 448 152 zdjęć, w tym ponad 43 000 zdjęć napłynęło z PolskiTegoroczna edycja konkursu CEWE Photo Award 2019 ‘Our world is beautiful’ właśnie dobiegła końca. Uczestnicy od 17 maja 2018 do 2 czerwca 2019 mogli zgłaszać zdjęcia w 10 różnych kategoriach: zwierzęta, ludzie, krajobrazy, humor, natura, podróże i kultura, jedzenie, sport, architektura i infrastruktura, hobby i czas wolny. Łącznie do konkursu wpłynęło prawie pół miliona zgłoszeń nawiązujących do hasła przewodniego ‘Our world is beautiful’.

Jury, któremu przewodzi znany fotograf Yann Arthus-Bertrand, jest obecnie w trakcie wyboru najlepszych fotografii. Finalistów konkursu poznamy 26 września na uroczystej ceremonii wręczenia nagród w Wiedniu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody o łącznej wartości ponad 250 000 euro.

Reklama

Fotografowanie miasta nocą


Miasto nigdy nie zasypia. To powiedzenie doskonale ilustruje atrakcyjność nocnego pleneru miejskiego dla fotografa. Duże metropolie po zmroku są bowiem dla fotoamatorów źródłem niewyczerpanych tematów fascynujących zdjęć

 

Istnieje bardzo wiele sposobów na fotografowanie miasta nocą i uwiecznienie nocnego życia metropolii. Niektóre z tych technik pozwalają też uzyskać zupełnie fantastyczne obrazy.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

CEWE Photo Award wywodzi się z pierwszego międzynarodowego konkursu fotograficznego CEWE, zatytułowanego "Europe is beautiful 2010". W kolejnych latach rywalizacja zyskiwała coraz większą popularność i przyciągała coraz większą liczbę fanów fotografii z całego świata. Wszystkie nadesłane zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej CEWE Photo Award:  contest.cewe-fotoksiazka.pl/cewephotoaward.

W CEWE Photo Award wygrywają nie tylko entuzjaści fotografii. Za każde zgłoszone zdjęcie, firma CEWE przekazuje 10 eurocentów na rzecz stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce pomagającej opuszczonym i osieroconym dzieciom na całym świecie. W tej chwili zebrana kwota wynosi 44 815,20 euro, a liczenie nadal trwa.

 

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

 

CEWE Photo Award 2019 konkurs fotograficzny

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

*** * Plamy na Słońcu Jowisz las Zachód z samochodem Na wylocie