Chłopiec po bombardowaniu syryjskiego miasta Aleppo - fotografia, o której mówi cały świat

Chłopiec po bombardowaniu syryjskiego miasta Aleppo - fotografia, o której mówi cały świat

Zdjęcie chłopca, który przeżył bombardowanie syryjskiego miasta Aleppo obiegło cały świat. Fotografia obrazuje piekło wojny, która w Syrii toczy się już od kilku lat. Ludzie z całego świata na swoich profilach w mediach społecznościowych zaczęli zamieszczać zdjęcie pięciolatka z apelami o zakończenie wojny w Syrii. Jego zdjęcie oraz film z akcji ratunkowej zamieściła w internecie antyrządowa organizacja Aleppo Media Center.


Jak podaje "The Telegraph", bohaterem zdjęcia jest pięcioletni Omran Daqneesh. Chłopiec razem z czworgiem innych dzieci, kobietą i dwoma młodymi mężczyznami został poszkodowany w ataku lotniczym dokonanym najprawdopodobniej przez oddziały rosyjskie lub wojska podległe prezydentowi Syrii Baszarowi al-Assadowi.
 
Losem chłopca zainteresowały się także media. Informacja o Omranie Daqneeshu pojawiała się m.in. na pierwszej stronie portalu BBC czy CNN.
 
Dlaczego tylko te fotografie, które przedstawiają okropne sceny zostają w ludzkich umysłach? O to zapytaliśmy swego czasu  organizatora World Press Photo - Michiel Munneke:
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem