24 sierpnia 2011, 06:05
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4397 razy

Coolpix AW100, czyli wszystkoodporny Nikon już od września

Coolpix AW100, czyli wszystkoodporny Nikon już od września

Nikon prezentuje swój pierwszy aparat kompaktowy, umożliwiający fotografowanie w trudnych warunkach. Coolpix AW100 jest odporny na wilgoć, wstrząsy i niskie temperatury.

Seria aparatów Nikon Coolpix wzbogaciła się o nowy segment - AW. Skrót ten oznacza All Weather, a pierwszym kompaktem pojawiającym się w tej sekcji jest AW100. Cyfrówka została opracowana z myślą o miłośnikach podróży czy innych form aktywnego wypoczynku. Aparat jest wodoszczelny do głębokości 10 metrów, odporny na wstrząsy przy upadku z wysokości do 1,5 metra i odporny na mróz do -10 stopni Celsjusza. Ponadto do dyspozycji mamy wbudowany system GPS, kompas elektroniczny i mapy wybranych obszarów świata (w tym Polski).

Nikon Coolpix AW100
Nikon Coolpix AW100

Za jakość zdjęć odpowiada 16-megapikselowa matryca CMOS o standardowym rozmiarze 1/2.33 cala, szerokokątny obiektyw Nikkor z pięciokrotnym zoomem optycznym oraz specjalne tryby fotografowania, któe pomogą w trudniejszych warunkach oświetleniowych. AW100 pozwala ponadto na filmowanie w rozdzielczości Full HD 1080p ze stereofonicznym dźwiękiem i czterema funkcjami redukcji rozmycia, które - według deklaracji producenta - minimalizują efekt drgania aparatu czy ruchu obiektów.

Nikon Coolpix AW100
Nikon Coolpix AW100

Nikon, pomimo zastosowania zaawansowanych rozwiązań, postawił na prostotę obsługi. Urządzenie możemy obsługiwać jedną ręką - znajdujący się z boku obudowy przycisk "Obsługa ruchem" umożliwia zmianę ustawień poprzez poruszanie aparatem do przodu, do tyłu, w górę lub w dół. Możemy dzięki temu, przykładowo, zrobić zdjęcia na stoku nie zdejmując rękawic narciarskich.

Coolpix AW100 sprzedawany będzie w trzech wersjach kolorystycznych: moro, pomarańczowym i czarnym. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 1439 złotych brutto. Aparat trafi do sprzedaży we wrześniu 2011 roku.

[kn_advert]

Źródło: Nikonwww.swiatobrazu.pl