Cytat dnia dla fotografa

Cytat dnia dla fotografa

Miasto jest jak kobieta - ma fasadę, makijaż oraz drugą bardziej naturalną, niestrzeżoną twarz. Mój podstawowy motyw podejmowania portretu miasta jest zawsze taki sam, niezależnie od tego, jak dobrze je znam - że nie uczęszczam wydeptanymi ścieżkami, nie chcę robić „zdjęć pomników”. Nigdy nie mam planu, gdy fotografuję, pozwalam sobie być prowadzonym przez intuicję.


Stanko Abadzic - chorwacki fotograf, urodził się w 1952 roku w miejscowości Vukovar. O tym, że zostanie fotografem, wiedział już  w wieku 15 lat. Najpierw tajniki techniki zgłębiał w młodzieżowym domu kultury, później wyjechał na stuida do Niemiec. Prawie od początku najbardziej interesowała go fotografia prasowa – przez wiele lat swojego zawodowego życia był etatowym fotografem w gazetach (m.in. w poczytnej Vjesnik). 

W 1995 roku Chorwat przeprowadził się do Pragi, która jest uważana za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Tym samym czeska stolica stała się jedną z głównych bohaterek jego zdjęć. Obok Pragi drugim ulubionym miejscem, w którym lubi robić zdjęcia chorwacki fotograf, jest wybrzeże Adriatyku.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem