Cytat dnia dla fotografa

Cytat dnia dla fotografa

Fotografuję rodzinę nie po to, żeby tworzyć album wspomnień, pamiątkę. Chcę w ten sposób uchwycić swego rodzaju mitologię. Chcę tworzyć fotografie, które będą wyglądać realistycznie, jednak wiele z nich jest wymyślonych. Są hybrydami, znajdującymi się gdzieś pomiędzy rzeczywistością a fikcją.


Larry Sultan. Twórczość fotografa była znana szeroko na świecie, mimo że zawsze nosiła rys, który silnie kojarzył się z "amerykańskim stylem życia". Fotograf umiał uchwycić duszę swoich rodaków poprzez robienie zdjęć najbliższemu otoczeniu.
 
Oczywiście jego rodzina to nie jedyni bohaterowie zdjęć. Artysta najczęściej skupiał się jednak na ludziach wykonujących codzienne, banalne czynności. To, co ważne w twórczości Sultana, to fakt, że jako jeden z pierwszych zaczął fotografować w sposób, który dziś jest "modny" i wykorzystywany przez wielu twórców. Kadry Sultana przypominają zamrożone sceny z teatru, są zimne, jakby sztuczne, upozowane, na niektórych ludzie przypominają bardziej woskowe manekiny niż żywe organizmy. Taki sposób patrzenia na otoczenie, pozornie jakby odhumanizowany, wręcz bezduszny, ma swój cel. Sultan nie był dokumentalistą i nie chodziło mu o zwykłe rejestrowanie świata. Artysta za pomocą zdjęć badał relacje między iluzją a rzeczywistością; chciał – jak sam mówił – prowokować pytania o naturę fotografii, o konstrukcję tego medium i naszego jego odbioru.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem