Cytat dnia dla fotografa

Cytat dnia dla fotografa

Stwierdziłem, że zacznę robić zdjęcia, aby lepiej zrozumieć własną wyobraźnię i to, jak postrzegam świat i ludzi. Gdybym nie został fotografem, byłbym prawdopodobnie psychologiem, albo aranżowałbym przedstawienia cyrkowe. Najbardziej cieszę się, gdy widz reaguje emocjami na moje prace. Fotografie, które do mnie najlepiej przemawiają, są seksowne, zabawne lub smutne... a raczej są kombinacją przynajmniej dwóch z tych emocji, mówi Drebin i dodaje: staram się szukać podwójnego dna, uchwycić świat, który postrzegam za pomocą swoich oczu, uszu, głowy i serca. Dlatego często mówię o sobie, że nie jestem fotografem, a psychografem. Lubię obrazy, które kryją się wewnątrz moich obrazów i mam nadzieję, że podobają się one również Wam.


David Drebin urodzony w roku 1970 w Toronto miał początkowo zostać aktorem. W czasie studiów (jak sam wspomina, było to w roku 1992) zdał sobie sprawę, że zamiast postaci, które ma grać, bez przerwy... wyraża siebie samego. Stwierdziwszy, że nie zostanie nigdy dobrym aktorem, postanowił zająć się opowiadaniem historii przy pomocy statycznych kadrów.
 
Po rezygnacji ze szkoły filmowej, Drebin podjął studia w nowojorskiej Parson School of Design, którą ukończył w 1996 roku. Jego talent został doceniony niemalże z miejsca – nie minęło wiele czasu, a pracował przy realizacji kampanii reklamowych dla takich marek, jak American Express, Davidoff, Mercedes, MTV, Nike i Sony. Zdjęcia Drebina trafiły na łamy Elle, GQ, Marie Claire, New York Times, Rolling Stone, Travel and Leisure czy Vanity Fair. Tę błyskawiczną karierę krytycy podsumowali stwierdzeniem, że w świecie fotografii mody David Drebin stał się gwiazdą rocka. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem