Cytat dnia dla fotografa

Cytat dnia dla fotografa

Kiedy ustawiam aparat do zdjęcia robię to tak, jakbym zadawał pytanie. Stworzona fotografia na nie odpowiada" – mówi Polidori. I dodaje: "Dużo czasu zajęło mi, żeby zauważyć, że im więcej razy ogląda się tę samą fotografię, tym więcej można na niej zobaczyć. Wielu ważnych szczegółów nie da się zauważyć na pierwszy rzut oka".


Robert Polidori urodził się w 1951 roku w Montrealu, czyli francuskojęzycznej części Kanady. Dziś mieszka w Nowym Jorku i jest etatowym fotografem w jednym z najbardziej znanych i cenionych pism na świecie – The New Yorker. Poza tym ma na swoim koncie współpracę z dziesiątkami innych tytułów, m.in. Vanity Fair, Fortune, Geo, Architectural Digest Germany, Nest Magazine.
 
Fotograf nie wybiera miejsc, które odwiedza przypadkiem. Każde z miast, w których robił zdjęcia, jest niezwykłe i może być z różnych powodów bardzo inspirujące. Polidori przytacza opowieść, jak podczas pobytu w Kairze przewodnik, który go oprowadzał po mieście, nazwał go szatanem. Okazało się, że w Egipcie bardzo silne jest wierzenie, że fotograf robiąc zdjęcie, zabiera duszę swojemu modelowi. Polidori prostuje tę historię mówiąc, że nie ma poczucia, że zabiera duszę gdy fotografuje ludzi, jednak kiedy robi zdjęcia ulicom i budynkom, jego marzeniem jest uchwycenie na tych zdjęciach "duszy miasta". Może też dlatego rzadko na jego fotografiach pojawiają się ludzie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem