Czy Apple Pencil będzie pobierał próbki kolorów z prawdziwego świata?

Czy Apple Pencil będzie pobierał próbki kolorów z prawdziwego świata?

Apple chce, aby jego Apple Pencil pobierał próbki kolorów z rzeczywistych powierzchni - Apple Pencil to pióro do obsługi tabletów iPad, które umożliwia intuicyjne rysowanie, szkicowanie, malowanie i notowanie na powierzchni ekranu, tak jakby używało się tradycyjnego długopisu i kartki. Apple ujawniło, że jest zainteresowane opracowaniem sposobu, aby jego akcesorium było w stanie próbkować kolory i teksturę rzeczywistych obiektów.


Nowy pomysł na funkcję Apple Pencil - próbkowanie kolorów i faktur z prawdziwego świata

Zgodnie z wnioskiem patentowym gigant z Doliny Krzemowej opisał sposób na ulepszenie Apple Pencil o funkcję, która sama w sobie nie jest może nowym pomysłem, ale nigdy wcześniej nie została w taki sposób wdrożona. Apple opisuje nowy system jako taki, w którym końcówka Apple Pencil będzie w stanie pobrać próbkę koloru powierzchni obiektu, a także przeanalizować teksturę lub inne parametry związane z powierzchnią rzeczywistych przedmiotów. Pomiary wykonane Apple Pencil byłyby następnie przesyłane bezprzewodowo do sparowanego urządzenia, najprawdopodobniej iPada do wykorzystania w oprogramowaniu graficznym, takim jak Adobe Photoshop. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem