Czy Photoshop zostanie ujawniony?

Czy Photoshop zostanie ujawniony?

Na okładkach i wewnątrz różnych czasopism umieszczane są zdjęcia pięknych kobiet lub przystojnych mężczyzn. Takie fotografie dodają stylu, estetyki, piękna i czasem podnoszą poziomu magazynu. Nie ma w tym nic złego, ale czy obok tych fotografii nie powinna być podana informacja, że zdjęcie zostało poddane obróbce komputerowej, która zmieniła ostateczny wizerunek osoby sfotografowanej? Sto procent fotografii reklamowych, na których znajdują się ludzie, jest retuszowanych. Czasem ingerencja w twarz czy sylwetkę jest tak duża, że postać staje się zupełnie nierozpoznawalna.


Ile obrazów towarzyszących nam w codziennym życiu jest nieprawdziwych? Dlaczego magazyny powinny informować czytelników o tym czy zdjęcie zostało retuszowane? Przedstawiciele władz Francji, psychologowie oraz psychiatrzy pracują nad planem, który uczyni nielegalnym promowanie negatywnego obrazu ciała. Wszystkie zdjęcia publikowane w magazynach i na stronach www o modzie, sporcie i nowościach z segmentu kosmetyków są retuszowane. Jedna taka fotografia może odbyć nawet kilkadziesiąt etapów edycji począwszy od obrazu, który powstaje wraz z naciśnięciem spustu migawki po ostateczny wygląd po retuszu w Photoshopie. Za każdym razem zmieniana jest według życzeń klienta. Jest tak zapewne, gdyż każdy z nas ma inne poczucie piękna - wspominałam już o tym w artykule: Czym jest... fotogeniczność?


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem