Czy strefy bez selfie są potrzebne? Zginęło już co najmniej 259 osób

Czy strefy bez selfie są potrzebne? Zginęło już co najmniej 259 osób

Naukowcy z Uniwersytetu Nauk Medycznych w Bhopal w Indiach przeprowadzili badania poświęcone wykonywaniu selfie. W wynikach badań możemy znaleźć informację, że w latach 2011 do 2017 podczas wykonywania autoportretów zginęło co najmniej 259 osób. Stąd pomysł, aby w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do tragedii, powstały strefy z zakazem wykonywania selfie.


Kolejne wnioski z badań nad niebezpieczeństwem szukania idealnych ujęć do selfie wskazują, że każdy kolejny miesiąc w badanym okresie przynosił więcej wypadków śmiertelnych. Jak nietrudno się domyślić, najwięcej ofiar to młodzi ludzie, choć zginął również 10 latek i 68 latek. Przyglądając się dalej smutnym statystykom - 72% ofiar to mężczyźni, a najczęściej zgon następował poprzez utonięcie, w dalszej kolejności podczas podróży środkami komunikacji, upadków z wysokości i przy próbie uchwycenia dzikich zwierząt. Ostatni udokumentowany wypadek miał miejsce 26 września 2018 r w Parku Narodowym Mana Pools w Zimbabwe. 49-letnia turystka z Niemiec została śmiertelnie stratowana przez stado słoni, gdy samowolnie opuściła pojazd.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem