Czytnik linii papilarnych w aparatach Canona

Czytnik linii papilarnych w aparatach Canona

Możliwość odblokowywania smartfonów za pomocą linii papilarnych nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że wykorzystanie tej technologii w aparatach cyfrowych i obiektywach dostarcza świeżych pomysłów. Canon zgłosił patent i przedstawił kilka możliwych zastosowań takiego rozwiązania.


Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, zastosowanie czytnika linii papilarnych ma pomóc w zabezpieczeniu sprzętu i zawartości. Odblokowywanie miałoby być analogiczne do smartfonów, z tym że w aparatach można by je wbudować np. w spust migawki lub w inny ergonomiczny sposób. Rozwiązanie to zostałoby zastosowane również w obiektywach. Czytniki byłyby dostosowane do różnych użytkowników tak, aby pozostali członkowie rodziny mogli bez przeszkód fotografować.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem