10 lutego 2016, 13:53
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 26436 razy

Daj się ocenić i oceniaj - fotografia nr 73

Daj się ocenić i oceniaj - fotografia nr 73

Już na samym początku cyklu Daj się ocenić i oceniaj Czytelnicy rozróżnili dwa podstawowe obszary analizy fotografii: techniczny i estetyczny. Obszar techniczny zawiera elementy takie jak: tło, kadr, naświetlenie, ostrość. Najlepszą metodą na ocenę poziomu technicznego zdjęcia jest wykonanie dużej odbitki, a w wersji elektronicznej pozostaje nam porządnie skalibrować monitory. Obszar estetyczny to nic innego jak umiejętność przekazywania ładunku emocjonalnego za pomocą obrazu.

Fotografia nr 73 przedstawia zimowy krajobraz.

Aby dodać zdjęcie do cyklu "Daj się ocenić i oceniaj", należy umieścić swoją fotografię w Galerii Internetowej SwiatObrazu.pl. W tym celu należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, dodać zdjęcie do wybranej kategorii w profilu użytkownika, a następnie kliknąć przycisk "Daj się ocenić i oceniaj", który znajduje się nad każdym zdjęciem.

[kn_advert]

Prezentowana dziś w cyklu "Daj się ocenić i oceniaj" fotografia to praca autorstwa Użytkownika kiro25la. Zapraszamy Czytelników do dyskusji nad tym zdjęciem, dzięki której na pewno otrzymamy odpowiedź na pytania: co jest ważne przy fotografowaniu ziomowego krajobrazu? Na co należy zwrócić uwagę? Czego unikać?

Fot. kiro25lawww.swiatobrazu.pl