15 czerwca 2016, 19:56
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 26910 razy

Daj się ocenić i oceniaj - fotografia nr 76

Daj się ocenić i oceniaj - fotografia nr 76

Tematem 76 odcinka cyklu Daj się ocenić i oceniaj ponownie jest fotografia portretowa. "Portrety fotograficzne są wszędzie: na ulicy mijamy plakaty ze zdjęciami polityków, na stoiskach z prasą spoglądamy na okładki z modelkami, z gazet patrzą na nas oczy innych ludzi, w księgarniach zaś aż roi się od portretów na obwolutach książek. W domu przechowujemy zdjęcia w rodzinnych albumach, a w podróż zabieramy w portfelach fotografie bliskich nam osób, obok paszportu z własnym zdjęciem.


Na tych portretach twarze są piękne, groźne, poważne, smutne, wesołe, komiczne, zmęczone, rozbawione, tragiczne, zamyślone, obojętne, ujawniające podświadome marzenia, spontaniczne uczucia, wewnętrzne myśli i pragnienia. Notujemy bowiem na tych fotografiach to, co chcemy zachować na zawsze, czyli umykające w przeszłość wrażenie drugiej osoby. A warto to czynić, bo tak różna ekspresja twarzy i gestów to wyraz różnorodności ludzkich charakterów." – Bolesław Lutosławski "Alchemia portretu" (przeczytaj fragment) - najnowsza pozycja wydawnictwa Helion, którą serwis SwiatObrazu.pl objął patronatem medialnym.

[kn_free]

76 fotografia z cyklu "Daj się ocenić i oceniaj" zatytułowana jest "Smoking time". Czekamy na Wasze opinie.

Przypominamy, że po prawej stronie umieszczamy miniaturki opublikowanych w poprzednich dniach fotografii – zachęcamy do ich obejrzenia oraz lektury komentarzy i dodawania swoich opinii.

[kn_advert]

Aby dodać zdjęcie do cyklu "Daj się ocenić i oceniaj", należy umieścić swoją fotografię w Galerii Internetowej SwiatObrazu.pl. W tym celu należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, dodać zdjęcie do wybranej kategorii w profilu użytkownika, a następnie kliknąć przycisk "Daj się ocenić i oceniaj", który znajduje się nad każdym zdjęciem.

Fot. Stasiuspasiuwww.swiatobrazu.pl