Darmowa aplikacja Focos oferuje użytkownikom iPhone'ów dobrze wyglądający bokeh

Darmowa aplikacja Focos oferuje użytkownikom iPhone'ów dobrze wyglądający bokeh

Zastosowanie w najbardziej rozbudowanych iPhone’ach (7 Plus, 8 Plus, X) podwójnego aparatu fotograficznego pozwoliło ich twórcom znacznie rozszerzyć możliwości fotograficzne oferowane przez te urządzenia. Jedną z takich nowości był nowy tryb zdjęć portretowych (Portrait Mode) oferowany przez firmową aplikację fotograficzną, umożliwiający uzyskanie efektu niskiej głębi ostrości. Nie wszystkim jednak spodobała się implementacja tego narzędzia, a teraz znaleźli się i tacy, którzy uznali, że zrobią to lepiej. Efekt ich pracy dostępny jest nieodpłatnie pod postacią aplikacji o nazwie Focos.


Focos jest dziełem znanej grupy programistów Xiaodong Wang, mającej na swoim koncie takie aplikacje dla systemu iOS, jak Colorburn oraz MaxCurve. Ich najnowszy produkt to aplikacja wykorzystująca podwójny aparat cyfrowy obecny w modelach iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus i iPhone X do uzyskania efektu niewielkiej głębi ostrości na zdjęciach i miłego dla oka efektu bokeh. W założeniu twórców ten ostatni ma się prezentować znacznie bardziej naturalnie i "profesjonalnie", niż syntetyczne rozmycie możliwe do uzyskania w trybie Portrait Mode firmowej aplikacji.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem