14 listopada 2022, 10:30
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2909 razy

Darmowe i nieograniczone tworzenie obrazów na podstawie tekstu w Canva

Darmowe i nieograniczone tworzenie obrazów na podstawie tekstu w Canva

Canva, która obecnie stanowi prawdopodobnie największą konkurencję dla Adobe, dodała do swojej aplikacji generator zamieniający tekst na obraz, oparty o rozwiązania sztucznej inteligencji, dając 100 milionom aktywnym użytkownikom miesięcznie dostęp do tej technologii - za darmo.

Canva umożliwia tworzenie obrazów na podstawie tekstu

Canva to bezpłatna internetowa platforma do tworzenia różnych projektów wizualnych - prezentacji, banerów, wizytówek, layoutów itp. Ma tak zaprojektowany interfejs, aby ułatwiać nawet początkującym czy nie niezbyt obeznanym z programami graficznymi kreatywne projektowanie potrzebnych im materiałów. Teraz Canva w pełni uruchomiła konwerter tekstu na obrazy fotorealistyczne, które są tworzone w oparciu o sztuczną inteligencję. 
 
Canva jest drugim po Picsart podmiotem związanym z projektowaniem wizualnym, który wprowadził tego typu funkcję do swojej platformy. Według przedstawicieli Canva ta opcja ma być tylko początkiem zmian, które mają doprowadzić do udostępnienia wielu "magicznych funkcji" wykorzystujących sztuczną inteligencję. 
 
canva
 
canva
 
Źródło: Canva
 
Podobnie jak wiele innych konwertewrów tekstu na obraz aplikacja uruchomiona przez Canva umożliwia użytkownikom wprowadzanie komunikatów tekstowych, a następnie wykorzystanie sztucznej inteligencji do interpretowania tych słów i budowania na ich podstawie obrazów. Użytkownik może zdefiniować styl generowanego obrazu, mając do dyspozycji np. rysunek, zdjęcie, renderowanie 3D, malowanie, wzór lub grafikę koncepcyjną itp. 
 
canva

Fotografia kulinarna od kuchni

 

 

zobacz szczegóły >>>

Canva twierdzi, że zainwestowała duże środki w to, aby udostępniony system był bezpieczny i nie można było go nadużywać. Oznacza to minimalizowanie możliwości wykorzystania generatora Canva do tworzenia niebezpiecznych i szkodliwych treści. Algorytmy monitują komunikaty tekstowe podawane przez użytkowników pod kątem słów i fraz, które mogą doprowadzać do wytworzenia treści obscenicznych, zawierających przemoc itp. i odpowiednio je ograniczają. 

W momencie uruchomienia tej funkcji Canva nie zgłasza żadnych roszczeń dotyczących praw autorskich do obrazów utworzonych za pomocą aplikacji. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że użytkownicy oddają Canva prawo do hostowania obrazów na platformie i wykorzystywania ich w działaniach marketingowych Canva. 
 
canva

Fotograficzne błędy -

sposoby eliminacji

 

 

zobacz szczegóły >>>

 

 www.swiatobrazu.pl