Darmowy system operacyjny dla fotografów - linux Ubuntu Studio 9.10

Darmowy system operacyjny dla fotografów - linux Ubuntu Studio 9.10

Przed kilkoma dniami pojawiła się nowa edycja systemu operacyjnego Ubuntu linux, oznaczona numerem 9.10. Wraz z nią pojawiły się kolejne wersje projektów pobocznych, w tym Ubuntu Studio, darmowego systemu operacyjnego dla twórców - a więc także fotografów.


Przed kilkoma dniami pojawił się system operacyjny Ubuntu 9.10: Karmic Koala. Wraz z nią pojawiła się kolejna wersja projektu Ubuntu Studio, darmowego systemu operacyjnego zoptymalizowanego do używania przy tworzeniu multimediów. Fotograficy znajdą tam narzędzia takie jak edytor GIMP wzbogacony o wiele wtyczek zapewniających na przykład obsługę plików RAW, pakiet umożliwiający obsługę tabletów firmy Wacom, oraz narzędzie pomocne przy układaniu palet kolorów - Agave. Pełna lista pakietów znajduje się na tej witrynie.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem