Dbajmy o matrycę

Dbajmy o matrycę

Może się to zdarzyć każdemu: idąc ulicą natrafiam na ciekawą sytuację, proszącą się wręcz o strzelenie fotki. Zgodnie z wyrobionym odruchem sięgam po cyfrową lustrzankę i szybko robię zdjęcia. Na małym wyświetlaczu LCD wszystko wydaje się być w porządku, ale przeglądając fotografie w domu, na ekranie komputera widzę ciemne plamki, zawsze w tym samych miejscach. To pewny znak, że pora zająć się sensorem.

Strona 1


W przeciwieństwie do błony fotograficznej z tradycyjnych aparatów sensor jest integralną częścią sprzętu fotograficznego i jako takiej należy mu się wzmożona uwaga - tym bardziej, że jest to, obok obiektywu, jeden z elementów kluczowych dla robienia zdjęć w dobrej jakości. Istnieją różne środki zaradcze, które sprawią że matryca cieszyć się będzie dobrym "zdrowiem".


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem