Dead Sea. Opowieść o pozorności śmierci Waldemara Zdrojewskiego

Dead Sea. Opowieść o pozorności śmierci Waldemara Zdrojewskiego

Morze Martwe, Morze Soli, Morze Śmierci – różne nazwy tego samego morza kojarzonego z najniżej ulokowanym punktem na ziemi i stężeniem soli uniemożliwiającym jakiekolwiek życie w jego okolicy. Co może zrobić fotograf w obliczu obszaru, którego jednoznacznie zdefiniować nie można? Wobec miejsca, którego śmiercionośność jest pozorna, które wabi i tętni swoją ukrytą żywotnością podlegając jednocześnie procesom zagrażającym jego istnieniu.


Waldemar Zdrojewski, fotograf tworzący w nurcie dokumentalno-reportażowym, proponuje przyjrzeć się temu miejscu wprost; wykonuje fotografie czarno-białe i kolorowe analogowo, w formatach 6 x 7 i Panorama 6 x 17. Stara się zamknąć liczne paradoksy w kadrach, zadając wciąż pytania o śmiercionośny charakter Morza Martwego. Pozwala widzowi zatrzymać się nad jego ciszą wplatając w przestrzeń wystawy wątki zaburzające "ustalony porządek rzeczy". Na przykład erozję wybrzeża, której skala zaskakuje. Nie szuka znaczeń przenośnych – dosłowne, pozornie spokojne kadry wydobywają zeń uniwersalną opowieść o nieustającej walce życia i śmierci. Stąd tytuł wystawy: Dead Sea. Opowieść o pozorności śmierci


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem