Dlaczego kobiece fotoreportaże są tak ważne w dzisiejszych czasach

Dlaczego kobiece fotoreportaże są tak ważne w dzisiejszych czasach

Daniella Zalcman jest zawodowym fotoreporterem od 10 lat i już dawno straciła rachubę, ile razy słyszała od edytorów z gazet, że chętnie by zatrudnili kobiety, gdyby wiedzieli, gdzie je znaleźć. Postanowiła zmienić tę sytuację, tworząc platformę internetową Women Photograph, gdzie zgromadziła już profile ponad 400 fotoreporterek z 67 krajów. Jest to też próba walki z seksizmem w zawodzie, w którym rutynowo słyszy się: "Och, to jest taki duży obiektyw dla tak małej dziewczynki".


Daniella Zalcman, mieszkająca w Londynie rozpoczęła swoją karierę w The New York Daily News, kiedy w zespole były zaledwie dwie kobiety i spore grono mężczyzn w średnim wieku. Mimo, iż sytuacja poprawiła się od tego czasu, jest jeszcze sporo pracy do wykonania. Na pytanie dlaczego tak ważne jest, aby zatrudnić żeńskich fotoreporterów, odpowiada:

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem