Do poczytania: Fotoblogi, pamiętniki z opcją przekazu

Do poczytania: Fotoblogi, pamiętniki z opcją przekazu

Choć narodziła się niedawno, modę na zakładanie i oglądanie fotoblogów można już nazwać poważnym zjawiskiem kulturowym. Krzysztof Olechnicki podjął się jego analizy.


Fotografia jest wynikiem syntezy: fotografa, wraz z jego umiejętnościami, ale i nastawieniem, myślami, emocjami w chwili fotografowania, przedmiotu fotografii i samego technicznie ujmowanego aktu fotografowania. Dlatego każda fotografia staje się nie tylko zapisem, dokumentem czy interpretacją danego obiektu, ale też i zapisem, dokumentem albo interpretacją swojego "sprawcy" i próbą wykreowania rzeczywistości – pisze we wstępie do swojej książki Krzysztof Olechnicki, naprowadzając w ten sposób widza na swój sposób patrzenia i interpretowania współczesnych zjawisk, związanych z fotografią.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem