Do poczytania (i pooglądania): „Zawsze blisko. Fotografie prasowe Stanisława Jakubowskiego”

Do poczytania (i pooglądania): „Zawsze blisko. Fotografie prasowe Stanisława Jakubowskiego”

„Zawsze blisko. Fotografie prasowe Stanisława Jakubowskiego” to drugi z albumów, wydanych ostatnio przez Muzeum w Gliwicach. Jest to zbiór fotoreportaży m.in. ze Śląska.


Każdemu na dźwięk słowa „fotografia” natychmiast nasuwa się inne skojarzenie. Jeden pomyśli zaraz o rodzinnych zdjęciach, które wzbudzają w nim zawsze miłe wspomnienia. Ktoś inny przypomni sobie serię portretów, które kiedyś widział, a które wywarły na nim ogromne wrażenie.
Dla mnie pierwszym skojarzeniem ze słowem „fotografia” są zdjęcia prasowe. Jako wychowana w domu, w którym zawsze było mnóstwo gazet, od dzieciństwa byłam oswojona z fotografiami opowiadającymi o świecie. Bo co to jest fotografia prasowa? To przecież nic innego, jak gazetowy tekst bez słów, jak relacja z wydarzenia, w której nie używa się mowy. Dobre zdjęcie prasowe powinno poruszać tak samo jak relacja naocznego świadka, powinno wzbudzać emocje i przybliżać widza do miejsca i do klimatu zdarzenia. I dotyczy to tak samo zdarzeń ważnych, dramatycznych, o randze historycznej, jak i tych najbardziej banalnych. Zdjęcie prasowe musi dotknąć widza – dosłownie, wywołać w nim emocje i pomóc zrozumieć wagę zdarzenia.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem