Do poczytania (i pooglądania): Piotr Janik, „Fotografie”

Do poczytania (i pooglądania): Piotr Janik, „Fotografie”

Muzeum w Gliwicach, przy okazji organizowanego tam Gliwickiego Miesiąca Fotografii, wydało dwa albumy poświęcone twórczości fotografów, wywodzących się ze środowiska gliwickiego. Dziś poznamy pierwszy z nich.


W Polsce można wymienić kilka bardzo prężnych środowisk fotograficznych, których działania promieniowały na cały kraj i których twórcy są ważni nie tylko lokalnie. Jednym z nich był i jest do dziś środowisko gliwickie, które przetrwało trudne czasy stalinizmu, później wiele kryzysów, by po zmianie ustroju (która przecież miała wpływ też na polską kulturę) odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nadal z sukcesami funkcjonować.
Gliwickie Towarzystwo Fotograficzne, powstałe z oddziału Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, zrzesza już od grubo ponad pół wieku fotografów ze Śląska, nie tylko „wspomagając” ich twórczość, ale też prezentując ich dorobek. Doskonałym przykładem promocji fotografii jest Gliwicki Miesiąc Fotografii, coroczna impreza, podczas której na wystawach, spotkaniach i projekcjach filmowych można poznać dorobek wielu niezwykłe ważnych dla polskiej historii sztuki osób. Bo z GTF wywodzą się tak wybitne postacie, jak m.in. Zofia Rydet i Jerzy Lewczyński.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem