Do poczytania: Poszukiwanie sensu fotografii. Rozmowy o sztuce

Do poczytania: Poszukiwanie sensu fotografii. Rozmowy o sztuce

Krzysztof Jurecki, znany badacz sztuki fotografii, wideo i performance, wydał właśnie zbiór rozmów, które przeprowadził z dwudziestorgiem artystów w różnym wieku, o różnych dokonaniach i poglądach. Wszystkich łączy to, że posługują się w swojej sztuce współczesnymi mediami.


Sztuka nowych mediów – nawet rozumiana szeroko – nie jest zagadnieniem łatwym. Nie da się w jej przypadku stwierdzić łatwo „podoba mi się” lub „nie podoba mi się” (chyba o wiele łatwiej da się to zrobić w przypadku malarstwa czy rzeźby). Performance, sztuka video, nawet współczesna fotografia (używana jako język sztuki, nie jako np. prasowa ilustracja), żeby móc je zrozumieć, wymagają pewnej wiedzy, świadomości procesów, które doprowadziły do ich zaistnienia w obrębie sztuki.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem