Dobry i zły retusz

Dobry i zły retusz

Fotografia portretowa nie kończy się na wciśnięciu spustu migawki - późniejsza cyfrowa obróbka zdjęcia jest równie ważna jak prawidłowa ekspozycja. Narzędzi retuszerskich jest wiele, sposobów retuszu także. Najważniejszy jest efekt końcowy. Jeśli jest dobrej jakości i spełnia oczekiwania np. agencji reklamowej czy modelki, nie ma znaczenia, jakimi środkami został osiągnięty. Najważniejsze jest, by w gąszczu metod i możliwości oprogramowania stworzyć własny, najwygodniejszy sposób retuszowania fotografii.


Warto pamiętać, że retusz nie jest sposobem na udane zdjęcie; mamy na myśli, że nie powinno stać się regułą obrabianie twarzy modelek (modeli), jeśli nie jest to konieczne np. do sprzedaży fotografii. Wiele z retuszowanych cech da się ukryć już odpowiednio wykonaną fotografią. Tutaj liczy się sceneria, światło, poza a także profesjonalnie zrobiony makijaż. Dbając o te szczegóły, oszczędzimy sobie wielu godzin żmudnej pracy retuszerskiej.

Reklama

Kompozycja w fotografii - praktycznie


Radość fotografowania polega na dokonywaniu swobodnych wyborów: jeśli chcesz, możesz stosować klasyczne reguły. Ale równie dobrze możesz je naciągnąć do swoich potrzeb lub całkowicie zignorować.

 

Jednak te decyzje możesz podejmować świadomie dopiero w momencie, kiedy będziesz miał wiedzę o możliwościach konstrukcji obrazu.

 

E-kurs podzielony jest na lekcje, na które składają się zarówno e-booki, jak i filmy.

 

Jeszcze w trakcie trwania nauki będziesz mógł zaobserwować u siebie znaczną poprawę umiejętności fotograficznych.

 

Sprawdź szczegóły


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem