Dołącz do Uczestników drugiej edycji e-kursu Fotografia krajobrazu i architektury - jutro rozpoczynamy!

Dołącz do Uczestników drugiej edycji e-kursu Fotografia krajobrazu i architektury - jutro rozpoczynamy!

Krajobraz to jeden z najbardziej ulubionych i jednocześnie najbardziej zdradliwych tematów fotograficznych. Piękną scenerię bezwiednie badamy wzrokiem, oceniamy całość jednocześnie badając zachwycające szczegóły. Na nasze wrażenia ma wpływ nie tylko to, co widzimy – to również szmer liści i strumienia, zapach powietrza, wiatr. Kiedy otacza nas piękno, mamy wrażenie szczęścia i unikalności chwili. I tę unikalność, niepowtarzalność chcielibyśmy pokazać na fotografiach – i wtedy przekonujemyh się, że to bardzo skomplikowane zadanie.


Ładna sceneria to stanowczo za mało – miliony ludzi jeżdżą co roku w przepiękne miejsca, przywożąc stamtąd miliardy fatalnych, kompletnie chybionych ujęć. Sztuka fotografii krajobrazu to znalezienie pomysłu na kadr – to właśnie pomysł jest ważniejszy niż "obiektywna" atrakcyjność otoczenia. Umiejętność komponowania, ale także dostrzegania światła, linii, faktur, brył to konieczny warunek udanej fotografii krajobrazowej, w przeciwieństwie do samego pobytu na Hawajach, w Namibii czy na Islandii.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem