Downtown Collection Oiko Petersena we Wrocławiu

Downtown Collection Oiko Petersena we Wrocławiu

Otwarcie trzeciego sezonu w Galerii Mieszkanie Gepperta we Wrocławiu upłynie pod znakiem wystawy fotografii Oiko Petersena pt.„Downtown Collection”. Przy jej okazji odbędzie się też kilka wydarzeń towarzyszących.


Galeria Mieszkanie Gepperta już po raz drugi w swej historii ugości z wystawą znakomitego młodego fotografika: Oiko Petersena, który w swojej twórczości porusza temat wykluczenia, odmienności, inności. Po głośnym cyklu „Guys. From Poland with love”, zaprezentujemy „Downtown Collection”. Petersen po raz kolejny oczarowuje nas wykreowanym, pięknym światem, równocześnie  prowokując do refleksji, próbując „zatrzeć na moment okrutny podział na my/oni”. Downtown Collection to „kampania reklamowa dla pewnej idei”, poddanie pod dyskusję kanonów piękna i normalności. 

„W cyklu Downtown Collection sfotografuję kilkanaście osób z zespołem Downa w sposób zarezerwowany dla  estetyzującej fotografii mody. W pełni starając się oddać charakter modeli i modelek, podejmuję ryzyko zapytania czy parodia może nie być parodią i czy może stać się pełnoprawną, wartościową częścią naszego świata. W ten sposób chciałbym zaprosić oglądających do zmierzenia się z własnymi barierami i uprzedzeniami i w gruncie rzeczy do odpowiedzenia sobie na najprostsze pytania dotyczące ich samych.”
Oiko Petersen / CREDO

„Petersen nie przestaje jechać po bandzie. Po przegiętych polskich gejach zabrał się za osoby z zespołem Downa. Brzmi to skandalicznie i niewiarygodnie, ale jest w tym głębszy sens. Artysta wciąż problematyzuje wykluczenie i społeczną marginalizację. (...) W charakterystyczny dla siebie sposób nie udaje normalności, nie symuluje w prosty sposób patetyczności i nie wymusza współczucia, lecz wskazuje na niezwykłość, oryginalność i choć to najtrudniejsze - na przynależny Downom - seksapil, niedostępność ich świata dla przeciętniaków.”
Dr Adam Mazur, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem