12 sierpnia 2021, 13:33
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 982 razy

Drapacz chmur w Chicago uchwycony z odległości 80 km

Drapacz chmur w Chicago uchwycony z odległości 80 km

Przy odpowiednich warunkach atmosferycznych odwiedzający plażę w Porter w Parku Narodowym Indiana Dunes mogą zobaczyć panoramę Chicago z odległości 80 kilometrów - Oszałamiające zjawisko występuje w pogodny dzień, kiedy zachodzące słońce oświetla pejzaż . Chicago wygląda wtedy jak nieziemskie, unoszące się miasto.

Niezwykła panorama uchwycona przez teleobiektyw

Fotografka Lynda Myszkowski stworzyła niesamowite zdjęcie, gdy udało się jej uchwycić oświetloną zachodzącym Słońcem panoramę miasta. Jej piękna fotografia zatytułowana "Strzał w dziesiątkę" (w oryginale nazwa brzmi Bullseye, co dosłownie oznacza trafienie w środek tarczy, ale można ją także uznać za grę słów sugerującą skojarzenie tarczy słońca z okiem rozwścieczonego byka). "Od jakiegoś czasu chciałam zrobić to ujęcie, i byłam niezwykle podekscytowana, że udało się zgrać wszystko idealnie" zdradza autorka zdjęcia, dodając, iż był to "niesamowity widok". 
 
teleobiektyw
 
fot. Lynda Myszkowski
 
Wykonać takie ujęcia udało się także innym fotografom. Należy do nich przykładowo Brandon Eicher, który w zeszłym roku odwiedził Park Narodowy Indiana Dunes. Był zachwycony sceną, która rozgrywała się po drugiej stronie brzegu. Aby wykonać takie ujęcie, fotograf sugeruje skorzystanie z teleobiektywu. Sam miał do dyspozycji teleobiektyw o ogniskowej 200 mm, ale radził skorzystanie z dużo dłuższych instrumentów. "Sam miałem przy sobie tylko 200 mm, więc ostatecznie musiałem kadrować obraz. Tele 400 lub 600 mm byłyby znacznie lepsze" dzieli się spostrzeżeniami Brandon Eicher.
 
teleobiektyw
 
fot. Brandon Eicher


www.swiatobrazu.pl