Milion złotych kary za spowodowanie wypadku dronem

Milion złotych kary za spowodowanie wypadku dronem

Andrew Hernandez z Kalifornii ma nie lada problemy z powodu latania swoim dronem - Jego powietrzny statek spowodował kolizję z policyjnym helikopterem, który wskutek tego zdarzenia musiał awaryjnie lądować. Teraz nieuważny pilot drona będzie musiał być może zapłacić grzywnę w wysokości... bagatela 250 000 USD (czyli niemal milion złotych).Latanie dronem może przynieść wiele kłopotów

Sytuacja miała miejsce w pobliżu domu pechowego pilota w Hollywood. Do incydentu doszło we wrześniu 2020 roku. Andrew Hernandez chciał podejrzeć za pomocą drona miejsce zbrodni, jednakże po drodze w powietrzu przeciął drogę policyjnemu helikopterowi. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, ale sytuacja była naprawdę poważna. Gdyby dron trafił w jeden z wirników helikoptera doszłoby do tragedii. 
 
drony
 
Andrew Hernandez usłyszy wyrok 12 kwietnia bieżącego roku. Być może nie trafi do więzienia, ale może spodziewać się naprawdę surowej kary. W najgorszym wypadku orozi mu nawet do roku więzienia i zapłata grzywny w wysokości miliona złotych. Gdyby trafił do więzienia nie byłby pierwszym pilotem drona, którego dotknęła taka kara. W 2017 roku pewien mężczyzna został skazany na 30 dni więzienia za uderzenie dronem w grupę ludzi. W wyniku tego zdarzenia jedna z kobiet straciła przytomność. 
 
Drony konsumenckie DJI (i innych producentów) posiadają standardowo ograniczenia, które zwiększają bezpieczeństwo (chodzi o ograniczenia dotyczące wysokości czy lokalizacji), jednakże wiele z nich można obejść lub usunąć. Jest więc bardzo prawdopodobne, iż Andrew Hernandez dokonał takich aktualizacji, przez co naraził policjantów i osoby postronne na niebezpieczeństwo. A siebie na dotkliwą karę.
 

Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem.

 

 

Biorę udział w e-kursie 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Odczarowywanie zimy ..... .... Zimowe abstrakcje... Zima 2021. Zima 2021. Wyhamuj wreszcie