Drugie życie szklanych negatywów - najnowsze prace Jane Long

Drugie życie szklanych negatywów - najnowsze prace Jane Long

Costica Acsinte był rumuńskim fotografem wojennym podczas I wojny światowej. Po jej zakończeniu otworzył małe studio fotograficzne w mieście Slobozia, 80 mil na wschód od Bukaresztu. Przez dwie dekady po wojnie był prawdopodobnie jedynym profesjonalnym fotografem w okolicy. Do czasu jego śmierci w 1984 roku powstało niezwykłe archiwum zawierające górę 5000 szklanych negatywów i kilkaset odbitek.

Jane Long z Australii stworzyła cykl "Taniec z Costicą" nadając nowe życie portretowanym osobom z jego zdjęć. Prezentujemy najnowsze obrazy.


Widzowie są podzieleni - jedni uwielbiają prace Jane Long, innych oburza ingerencja w oryginalne fotografie, nie ma jednak wątpliwości, że wszystkie świadczą o wielkiej wyobraźni artystki i sporych umiejętnościach w Photoshopie. Oryginalne obrazy są częścią kolekcji odrestaurowanej i zdigitalizowanej przez Cezara Popescu dla Muzeum Ialomita County (pisaliśmy o tym tutaj). 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem