500-letnie drzewa jak z baśni - zobacz zdjęcia Alberta Drosa

500-letnie drzewa jak z baśni - zobacz zdjęcia Alberta Drosa

Wyspa Madera znana jest z surowego krajobrazu, w tym nierównych gór, wulkanów i kamienistych plaż - Ale jednym z najbardziej unikalnych skarbów tej wyspy jest pradawny las, w którym każdy krok przenosi odwiedzających do bajkowych scen. Znany ze zdumiewającej porannej mgły teren Fanal jest częścią lasu laurowego. Dzięki niesamowitym fotografiom Alberta Drosa możemy przenieść się do tego wyjątkowego miejsca.


Fanal jest częścią makaronezyjskich lasów wawrzynolistnych wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Teren ten jest nie tylko piękny, ale również ważny ze względów ekologicznych. Przenosimy się tam  w przeszłość, gdyż 15-40 milionów lat temu duża część Europy Południowej była pokryta właśnie takimi drzewami. Teraz pozostały jedynie na Maderze, Azorach i Wyspach Kanaryjskich. Fanal jest szczególnie lubiany przez turystów, gdyż wyznaczone w nim szklaki pozwalają odwiedzać drzewa, które liczą sobie około 500 lat.
 
Albert Dros skupia się na drzewach o różnych porach dnia - od świtu do zmierzchu. Jest znakomitym przewodnikiem, który pokazuje wijące się gałęzie, wyjątkowe gry świateł, szczegóły drzew a także ich relacje z otoczeniem. Fotograf zdradza, iż przebywanie w tym lesie jest "po prostu magiczne". Autor prezentowanych zdjęć dodaje, iż "kiedy las jest pokryty mgłą, nie wie się, czy akurat nie przebywa się we śnie". 
 
Na szczęście dzięki obecnemu wpisowi na listę UNESCO tereny te pozostaną w takim stanie jeszcze przez wiele lat. Pozostają przy tym częścią Parku Naturalnego Madery i są objęte ochroną. Warto więc zobaczyć je na żywo lub przynajmniej napawać się widokami za sprawą zdjęć autorstwa Alberta Drosa.
 

Zobacz świat z baśni - piękne drzewa na zdjęciach Alberta Drosa

drzewa


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem