Konsumencki dysk SSD Samsunga o pojemności 4 TB - czy przyczyni się do spadku cen?

Konsumencki dysk SSD Samsunga o pojemności 4 TB - czy przyczyni się do spadku cen?

Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek konsumencki dysków SSD o pojemności 4 TB i wykorzystujących technologię 4-bitową. Urządzenia mają zachować dotychczas oferowaną prędkość odczytu i zapisu danych wynoszącą odpowiednio 540 MB/s i 520 MB/s. Wiceprezes firmy Jaesoo Han dostrzega w tym posunięciu bardzo wiele korzyści dla konsumentów i liczy na gwałtowny wzrost sprzedaży w tym segmencie produktów. Nowe dyski mają wykorzystywać czteropoziomowe komórki QLC (Quad-level cell).


Konsumencki dysk SSD o pojemności 4 TB od Samsunga

Ciekawe jest promowanie tego urządzenia jako adresowanego do szerokiego grona klientów. Taka deklaracja musiałaby pociągać za sobą znaczny spadek cen tego typu dysków, gdyż dotychczasowe konstrukcje o pojemności 4 TB kosztują około 4000 zł (np. Samsung 860 EVO 4 TB SSD). Inni rekordziści wśród tego typu osprzętu adresowani są przede wszystkim do firm – np. dysk Samsunga o pojemności 30 TB kosztuje około 42 000 zł, co sprawia, że znajdzie zastosowanie przy produkcjach typowo komercyjnych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem