Książki100 najważniejszych zdjęć świataPytania i odpowiedziCytaty dla fotografaObiektywy CanonFotografia artystycznaPomysł na zdjęcieNajczęściej wyszukiwane

Dołącz do nas


Daj się ocenić i oceniaj • Autor:
  Komentarzy: 11


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 17


 • Autor:
  Komentarzy: 11


 • Autor:
  Komentarzy: 19


 • Autor:
  Komentarzy: 9


 • Autor:
  Komentarzy: 45


 • Autor:
  Komentarzy: 8


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 13


 • Autor:
  Komentarzy: 3


 • Autor:
  Komentarzy: 18


 • Autor:
  Komentarzy: 20

Dzień Chłopaka w SwiatObrazu.pl – 14 prezentów dla fotografów, którzy są wiecznymi chłopcami

Dzień Chłopaka w SwiatObrazu.pl – 14 prezentów dla fotografów, którzy są wiecznymi chłopcami

Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka przygotowaliśmy zestawienie 14 prezentów adresowanych do fotografów, którzy są wiecznymi chłopcami. To skompilowane z przymrużeniem oka zestawienie zawiera zarówno całkiem praktyczne gadżety, jak i te nieco dziwaczne. Niemniej spodobają się każdemu, kto nie wyobraża sobie życia bez aparatu i czuje w sobie młodzieńczą radość. Wszak podobno dla każdego mężczyzny najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat dzieciństwa. Świętuj więc Dzień Chłopaka z ŚwiatObrazu.pl.


14 ciekawych gadżetów dla fotografów - Dzień Chłopaka w SwiatObrazu.pl

1. Aparat dla modelarza

Jeżeli w dzieciństwie lubiłeś kleić modele z kartonu lub z plastiku, Lomography Konstruktor F pozwoli na chwilę powrócić do tamtych chwil. Aby móc wykonywać zdjęcia tym aparatem, trzeba go wcześniej złożyć, podobnie jak modele samochodów, samolotów i innych pojazdów. Co prawda ilość elementów nie zapowiada spędzenia nad modelem wielu długich zimowych wieczorów, niemniej dostarczy sporo zabawy i ma aspekt edukacyjny, w przypadku składania go przy współpracy z młodszym pokoleniem. Po złożeniu Lomography Konstruktor F stanowi w pełni sprawny aparat, do którego można załadować film 35 mm. Można do niego nawet podłączyć lampę błyskową – konieczne jest jednak dokupienie akcesoriów oferowanych przez firmę Lomography. 

dzień chłopaka w światobrazu.pl

Zestaw umożliwiający samodzielne złożenie aparatu Lomography Konstruktor F.

dzień chłopaka w światobrazu.pl

Lomography Konstruktor F po złożeniu.

2. Miniaturowa replika aparatu

Entuzjaści modelarstwa, zbierający np. miniatury samochodów czy motocykli, mogą powiększyć swoją kolekcję  o repliki aparatów. W sprzedaży dostępnych jest wiele propozycji, takich jak np. zminiaturyzowana wersja Canona 5D Mark IV o wymiarach 14,5x8,4x7,6 cm. Wszystkie elementu modelu zostały pieczołowicie odwzorowane – nie zapomniano nawet o dekielku i pasku. W zestawie znajduje się także estetyczna gablota, która umożliwia reprezentatywną ekspozycję na półce. Kolekcjonerzy mogą także powiększyć swój zbiór o repliki wielkoformatowych aparatów i różnych klasycznych modeli (np. Nikon F). Dla fanów oryginalnych ozdób z okazji 100 lecia istnienia Nikon, we współpracy ze Svarowski, przygotował kryształową wersję Nikona 1. Z pewnością ciekawie prezentowałby się w przeszklonym barku. Poza tym można skusić się na bardzo małe repliki aparatów, jednakże te pełnią najczęściej rolę biżuterii, stąd jest to raczej propozycja prezentu z okazji Dnia Kobiet.

dzień chłopaka w światobrazu.pl

Miniaturowy model Canona 5D Mark IV.

dzień chłopaka w światobrazu.pl

Replika aparatu Nikon F przygotowana przez producenta z okazji 100-lecia firmy.

Reklama

E-szkoła aktu


Jak tworzyć subtelne, delikatne, erotyczne lub odważne i prowokujące, pełne emocji akty? Zachwycający akt to umiejętne operowanie światłem i cieniem, budowanie atmosfery, właściwe wykorzystanie sprzętu fotograficznego.

 

Uczestnicząc w e-kursie dowiesz się jak fotografować ludzkie ciało w mieszkaniu, w plenerze oraz w studio. Zdobędziesz umiejętności do nawiązywania dobrego kontaktu z modelką lub modelem. W e-kursie znajdziesz również odpowiedź na pytanie, z jakiego sprzętu (aparaty, obiektywy, oświetlenie, akcesoria) należy korzystać w fotografii aktu.

 

 

Biorę udział w e-kursie

 

3. Czysta energia

Czas na bardziej praktyczny gadżet. Stworzona z myślą o wszystkich podróżnikach ładowarka słoneczna SOUL Solar Scroll ma unikatową konstrukcję, która pozwala zwiększyć powierzchnię absorbującą promienie słoneczne przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych rozmiarów urządzenia. Zwijana konstrukcja przywodząca na myśl starożytne papirusy pozwala na szybkie rozwinięcie panelu w przypadku potrzeby pozyskania dodatkowej energii i bezproblemowe schowanie akcesorium w plecaku w trakcie kontynuowania podróży. Co więcej na czas marszu akcesorium może być przymocowane do plecaka tak, aby swobodnie zwisając pochłaniało promienie słoneczne. To zdecydowanie przydatne urządzenie każdemu, kto lubi spędzać czas z dala od cywilizacji (choć sprawdzi się także w miejskiej dżungli).

dzień chłopaka w światobrazu.pl

Ładowarka SOUL Solar Scroll sprawdzi się w wiele różnych sytuacjach.

 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem