Eastreet 2 - fotografia uliczna z krajów Europy Wschodniej

Eastreet 2 - fotografia uliczna z krajów Europy Wschodniej

Wystawa Eastreet jest jedyną tego typu i tej skali inicjatywą poświęconą fotografii ulicznej z krajów Europy Wschodniej. Jej pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2013 roku i spotkała się z bardzo dobrym odbiorem. Intencją organizatorów jest stworzenie zbiorowego portretu człowieka w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej, promocja fotografii ulicznej, a także stworzenie platformy kontaktu, dialogu i wzajemnej inspiracji dla autorów i środowisk tworzących ten gatunek w tej części świata. Ponadto Eastreet ma badać granice gatunku, szukać nowych rozwiązań i inspiracji, monitorować aktualny stan fotografii ulicznej w Europie Wschodniej.


W maju br. zakończono proces selekcji zdjęć do drugiej edycji wystawy. W wyniku otwartego naboru organizatorzy otrzymali kilka tysięcy zdjęć od autorów z całego świata – wszystkie zrobione w krajach szeroko rozumianej Europy Wschodniej. Nad selekcją i edycją Eastreet 2, pracowała grupa kuratorów: Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek i Grzegorz Ostręga oraz Tomasz Kulbowski (fotograf, pomysłodawca wystawy). Po długim i niełatwym procesie selekcji, wyłoniono łącznie 56 fotografii, które zostaną zaprezentowane w formie wystawy w galerii Warsztatów Kultury w Lublinie, oraz w formie wystawy plenerowej w przestrzeni publicznej na Placu po Farze, w sercu lubelskiej starówki. W tym roku wystawie towarzyszyć będzie specjalna projekcja dodatkowych 50 fotografii na jednej ze ścian galerii, stanowiąca integralny element wystawy i nawiązująca do fotografii prezentowanych w formie papierowej.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem