Edward Hartwig - Najstarsze portrety studyjne

Edward Hartwig - Najstarsze portrety studyjne

W Galerii Fotografii im. Edwarda Hartwiga trwa wystawa najstarszych, w większości dotąd nie publikowanych prac tego wybitnego fotografa. Ekspozycja obywa się w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia urodzin artysty, patrona wigierskiej galerii.


Wystawa fotografii Edwarda Hartwiga z lat 20. i 30. XX wieku, to dokument jego najstarszych prac. Na wystawie znalazły się fotografie z negatywowych płyt szklanych, odnalezionych kilka lat temu na strychu kamienicy rodziny Hartwigów w Lublinie (fotografie te nie były nigdy pokazywane), jak również oryginalne prace pochodzące z okresu studiów Edwarda Hartwiga w Wiedniu.
Edward Hartwig pochodził z rodziny fotografa zawodowego. Jego ojciec prowadził zakład w Moskwie do czasu wybuchu rewolucji w 1918 roku, a potem w Lublinie. Około 1925 roku sam Edward Hartwig zajął się fotografią, choć jak później wspominał bardziej się wówczas interesował teatrem i chciał zostać aktorem teatralnym, zaś w latach 1930-32 zainteresowany był malarstwem, co pozostało jego pasją do końca życia. Między latami 1932-34 studiował w Graphisches Institut w Wiedniu u znanych fotografów: Rudolfa Koppitza i Hansa Daimlera.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem