Darmowy edytor zdjęć może być również skuteczny - poznaj najlepsze propozycje

Darmowy edytor zdjęć może być również skuteczny - poznaj najlepsze propozycje

Edytory zdjęć nie muszą być wcale drogie. Fotograf, nawet zaawansowany i wymagający wcale nie musi opłacać regularnego abonamentu, aby po prostu skutecznie obrabiać zdjęcia na całkiem zaawansowanym poziomie. Istnieje wiele ciekawych narzędzi dostępnych zupełnie za darmo. Niniejszy przewodnik powstał specjalnie po to, abyście zorientowali się, jakie możliwości oferują Wam narzędzia do edycji zdjęć, za które nie trzeba zapłacić ani grosza. Jeżeli jeszcze bliżej nie interesowaliście się tym tematem, to zapraszamy - zajrzyjcie. Możecie się zdziwić.


Oprogramowanie do obróbki zdjęć odgrywa równie ważną rolę w warsztacie fotografa cyfrowego, jak ciemnia w pracy fotografa tradycyjnego. Rezygnacja z niego, choć możliwa, sprawia, że spora część czynników decydujących o jakości naszych zdjęć nie znika (jak niektórzy by tego chcieli), lecz znajduje się poza naszym zasięgiem – odrzucamy możliwość samodzielnego decydowania o tym, co może być ważne, na rzecz przypadku. Podobnie, jak wówczas, gdy oddawaliśmy kliszę do wywołania w zupełnie przypadkowym fotolabie, efekty potrafiły być zaskakujące. Oczywiście można tak robić, ale czy warto? Tym bardziej, że obróbka zdjęć cyfrowych jest bez porównania prostsza i bardziej komfortowa od pracy w ciemni. Pozostaje jedynie kwestia finansów. Jednak wszystkich tych z Was, którzy patrzycie na cenę Photoshopa i kręcicie głowami, pragniemy uspokoić: istnieje wiele zupełnie darmowych i często bardzo dobrych edytorów grafiki i zdjęć cyfrowych. To właśnie im pragniemy poświęcić ten artykuł.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem


Spis treści