Efekt współpracy Mamiya i Phase One

Efekt współpracy Mamiya i Phase One

Mamiya oraz Phase One wprowadzają na rynek efekt swojej współpracy - średnioformatową platformę cyfrową, sprzedawaną pod nazwami Mamiya 645 AFDIII oraz Phase One 645 Camera.


p>Aparat został wyprodukowany w odpowiedzi na zapotrzebowanie profesjonalnych fotografów na lustrzanki średnioformatowe łączące w sobie funkcjonalność i swobodę działania. Dzięki jego modułowej budowie zapewnia szeroki wybór kompatybilnego sprzętu.
Korpus powstał na bazie poprzedniego modelu Mamiyi 645 AFDII. Współpracuje on ze ścianami cyfrowymi Phase One oraz Mamiyi a także z całą gamą obiektywów (Mamiya 645, Mamiya D, Hasselbladt V oraz Pentacon Six).
Mamiya 645 AFDIII / Phase One 645 Camera oferuje również możliwość fotografii tradycyjnej - moduł pozwalający na użycie błon fotograficznych.Producenci postawili także na funkcjonalność aparatu, czego efektem są przyciski umożliwiające szybki dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji.

Nowością jest wprowadzenie protokołu MSCE (Mamiya Serial Communication for External), który sprawia, że informacje o parametrach zdjęcia są szybko przekazywane pomiędzy ścianą cyfrową a korpusem.

Wprowadzenie mocnego i cichego silniczka usprawniło autofokus, który jest szybszy i ciszej pracuje. Dodatkowo wprowadzono możliwość selekcji jednego z trzech punktów autofokusa (w środku, po prawej i lewej stronie ekranu) lub wybrania funkcji auto.

Zestawy oferowane przez Mamiyę oraz Phase One nieco się od siebie różnią.
W zestawach firmowanych przez Mamiyę, tylną ścianą będzie zmodernizowana Mamiya ZD Back, wyposażona w 21-megapikselowy przetwornik. Pozwala ona na wykonywanie serii 20 zdjęć przy 1,2 klatek na sekundę. Równolegle sprzedawany będzie także moduł MH402 pozwalający na załadowanie filmu typu 120/220, umożliwiający wykonywanie zdjęć z częstotliwością 2 kl/s.
Zestawy oferowane przez Phase One zawierają jedną ze ścianek cyfrowych nowej linii produktów Phase One, zaczynając od 16-megapikselowego P20+, a kończąc na 39-megapikselowym P45+.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem