EIZO ColorEdge CS2420 - test praktyczny

EIZO ColorEdge CS2420 - test praktyczny

Choć rozwój technologiczny gna do przodu, a wymagania większości z nas rosną wraz z nim, wciąż jeszcze dla całkiem sporej grupy fotografów optymalnym narzędziem do obróbki zdjęć są monitory WUXGA. Z tym większą więc przyjemnością co jakiś czas zauważamy, że ekrany tego typu, o dość nietypowych jak na dzisiejsze czasy proporcjach boków 16:10 i rozdzielczości 1920×1200 pikseli ciągle jeszcze są nie tylko dostępne w sprzedaży, ale pojawiają się w coraz to nowszych konstrukcjach. Dowodem tego są dwa zaawansowane monitory wprowadzone na rynek przez firmę EIZO zaledwie trzy miesiące temu. Test jednego z nich pragniemy zaprezentować Wam dzisiaj.

Budowa i wygląd zewnętrzny


Spadek popularności (a co za tym idzie również spadek dostępności) ekranów LCD o proporcjach boków 16:10 na rzecz wyświetlaczy panoramicznych formatu 16:9 nie wszystkim przypadł do gustu. Dla wielu użytkowników, szczególnie osób zajmujących się fotoedycją, montażem filmowym i postprodukcją, formaty obrazu takie jak WUXGA (1920×1200 pikseli) oferowały przestrzeń roboczą optymalną do pracy w programach do obróbki obrazu. Niestety format WUXGA został w dużej mierze wyparty przez monitory FullHD i rynek w większości przestawił się na promocję i sprzedaż monitorów formatu 16:9 o coraz wyższych rozdzielczościach: FullHD, QHD (2560×1440) i w końcu 4K UHD (3840×2160) dostępnych w różnych wariantach i coraz bardziej atrakcyjnych cenach. A jednak format 16:10 nie zniknął z rynku zupełnie, czego dowodem są niedawne premiery potentata w tej branży – firmy EIZO. W drugiej połowie lutego producent ten zaprezentował dwa modele monitorów z wyświetlaczami formatu WUXGA: profesjonalny ColorEdge CG2420 oraz jego ekonomiczny odpowiednik, model ColorEdge CS2420.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem